• In English
 • Надзвичайні ситуації не мають кордонів: співробітництво у форматі Україна-НАТО є тому доказом
  опубліковано 15 жовтня 2014 року о 10:46

  14 жовтня під головуванням Заступника Генерального Секретаря НАТО з питань операцій, Голови Комітету НАТО з планування на випадок надзвичайних ситуацій Франчески Тардіолі та першого заступника Голови ДСНС України Анатолія Бойка відбулося друга пленарна зустріч у рамках 12-го засідання робочої групи Україна – НАТО з питань готовності та планування на випадок надзвичайних ситуацій.

  Під час зустрічі було обговорено актуальні питання співробітництва України з Північноатлантичним альянсом у сфері надзвичайних ситуацій на найближчу перспективу.

  Закордонні партнери розробили ряд рекомендацій щодо вдосконалення системи цивільного захисту та формування аварійно-рятувальної служби європейського рівня в Україні.

  Представники ДСНС України внесли деякі корективи у план проведення спільних навчань НАТО з реагування на надзвичайні ситуації у 2015 році в Україні.

  Також партнери обговорили ряд організаційних питань щодо підготовки до Пленарного засідання комітету НАТО за участю України, країн НАТО, а також Австрії, Фінляндії, Швеції, Швейцарії та Ірландії, що відбудеться 6 листопада в Брюсселі. Спеціалісти НАТО зазначили, що було б доречним також запросити взяти участь у цьому засіданні Японію, адже вона проявила зацікавленість у співпраці з Україною.

  Пані Франческа Тардіолі зауважила: «Ми дуже зацікавлені в співробітництві з Україною, розглядаємо ряд питань щодо партнерства у 2015 році, обговорюємо нові сфери співробітництва. НАТО максимально сприятиме реалізації завдань, які поставлені перед нашими українськими партнерами. Крім того, Японія висловила свою зацікавленість у реалізації проекту щодо підтримки захисту критичної (ядерної) інфраструктури України».

  Свої пропозиції у сфері використання системи цивільного захисту висловив також керівник Євроатлантичного координаційного центру реагування на катастрофи, начальник управління попередження надзвичайних ситуацій Гюнтер Бретшнейдер: «Ми могли б організувати міжнародний семінар щодо захисту критичної інфраструктури за участю України для обміну досвідом і знаннями».

  У свою чергу заступник Голови ДСНС України Василь Стоєцький презентував діяльність Міжвідомчого координаційного штабу щодо реалізації заходів із захисту цивільного населення Донецької та Луганської області, відновлення об’єктів критичної інфраструктури і гуманітарної підтримки населення.

  Учасники засідання відвідали Державний центр управління у надзвичайних ситуаціях, де ознайомилися з діяльністю Міжвідомчого координаційного штабу.

  «Хочу подякувати українським колегам за надання вичерпної професійної інформації та привітати вас з офіційним підтвердженням проведення спільного міжнародного навчання на території України. Ми внесемо корективи в наш щорічний план на 2015 рік, додавши для обговорення інші питання, що є актуальними для України. Нам вдалося виконати наш план засідання, продуктивно попрацювали та розглянути всі питання», - прокоментувала засідання Франческа Тардіолі.

  Анатолій Бойко, Перший заступник Голови ДСНС України підсумував: «Ми вдячні за підтримку у непростий для України період. Надзвичайні ситуації не мають кордонів: співробітництво у форматі Україна-НАТО є тому доказом. Ми обов’язково врахуємо Рекомендації Групи консультативної підтримки НАТО із захисту критичної (ядерної) інфраструктури, зокрема побажання щодо сценарію проведення спільного міжнародного навчання з метою організації його на найвищому рівні. Хочу подякувати представникам НАТО за підтримку наших пропозицій. Ми і надалі будемо відкриті та готові до плідної співпраці».

  Наступне 13 засідання спільної робочої групи засідання робочої групи Україна – НАТО з питань готовності та планування на випадок надзвичайних ситуацій відбудеться у 2015 році.

  Довідково

  Нормативно-правову основу співробітництва ДСНС України з НАТО становлять Меморандум про взаєморозуміння щодо планування при надзвичайних ситуаціях цивільного характеру та готовності до катастроф між МНС України та НАТО від 16 грудня 1997 року та Меморандум НАТО щодо сприяння нагальним цивільним транскордонним перевезенням підписаний 6 жовтня 2008 року.

  Відповідно до Меморандуму у складі Місії України при НАТО з 2009 року працює представник ДСНС України, який забезпечує взаємодію між ДСНС України та НАТО у сфері планування на випадок надзвичайних ситуацій.

  Нагадаємо, що 13-14 жовтня під час 12-го засідання робочої групи Україна – НАТО з питань готовності та планування на випадок надзвичайних ситуацій обговорено:

  пріоритетні напрямки взаємодії України з НАТО у сфері попередження надзвичайних ситуацій на найближчу перспективу;

  підготовку до Пленарного засідання Комітету НАТО з планування на випадок надзвичайних ситуацій на рівні національних представників у форматі НАТО + Україна; 

  імплементація проектів у рамках Рекомендацій Групи консультативної підтримки НАТО із захисту критичної (ядерної) інфраструктури;

  можливості проведення навчань НАТО з реагування на надзвичайні ситуації у 2015 році в Україні;

  перспективи розробки Зеленої книги із захисту критичної інфраструктури України.