• In English
 • Ігор Веремій взяв участь у обговоренні економічних переваг від запровадження міжнародних стандартів в Україні
  опубліковано 14 жовтня 2014 року о 14:22

  У зв’язку із ратифікацією Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Мінекономрозвитку здійснює широкомасштабні заходи з реформування сфери технічного регулювання. Про це заявив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Ігор Веремій під час конференції «Стандарти створюють рівні умови», яка відбулась з нагоди Дня працівників стандартизації та метрології 14 жовтня.

  «Реформування сфери технічного регулювання, зокрема підходів до стандартизації в Україні відбувається шляхом впровадження європейських директив, започаткування діяльності національного органу стандартизації, а також модернізації інфраструктури країни. Гармонізація вітчизняних стандартів з міжнародними та європейськими є дієвим інструментом держави для захисту своїх національних інтересів, вона дозволяє запропонувати споживачам найбільш широкий вибір якісних товарів», - зауважив Ігор Веремій.

  На сьогодні фонд національних стандартів в Україні становить 27,5 тис. документів, 7489 з яких гармонізовані з міжнародними та європейськими. Лише протягом поточного року прийнято 175 національних нормативних документів, з яких 115 гармонізовані з міжнародними та європейськими, підготовлено до затвердження 350 проектів стандартів.

  За словами заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі, світовий досвід переконливо свідчить про те, що підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств, залучення їх до процесу розроблення та гармонізації стандартів є основними завданнями Мінекономрозвитку у сфері стандартизації.

  «Використання стандартів у роботі суттєво збільшує прибутки підприємств. На цьогорічній 37-й Асамблеї Міжнародної організації стандартизації наведено приклад китайської текстильної компанії, яка завдяки застосуванню міжнародних стандартів збільшила експортний потенціал з 20 млн. доларів у 2000 році до 260 млн. доларів у 2013 році», - зазначив Ігор Веремій.

  Він також додав, що задля спрощення доступу вітчизняної продукції на європейський ринок в умовах створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом є потреба у широкій інформаційно-просвітницькій кампанії для вітчизняних виробників, яку наразі запроваджує Мінекономрозвитку.  

  «Зрозуміло, що без широкої роз’яснювальної роботи підприємцям буде значно важче орієнтуватися у проведених змінах і тих можливостях, які надає перехід на міжнародні стандарти: що це престижно, це необхідно, це символ якості і успішності», - зауважив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі.

  У підсумку Ігор Веремій підкреслив, що успішність реформ у сфері технічного регулювання залежить насамперед від ефективної та злагодженої співпраці органів влади, бізнесу, громадськості, фахівців, науковців та освітян. Він привітав працівників сфери стандартизації та метрології з професійним святом і побажав плідної роботи та нових здобутків на благо України.

  «Магатма Ганді колись сказав: «Знайди мету – ресурси під цю мету знайдуться». Мета у нас одна – це вихід на нові ринки, поступова адаптація виробників, ваших знань і наших стандартів до європейської бази. Ресурси у нас, я переконаний, є – це той інтелектуальний потенціал і той досвід практичної роботи, який є у всіх працівників галузі стандартизації і метрології. Отже, бажаю всім нам плідної роботи у вирішенні проблем, які стоять перед галуззю, а також створення прозорої ефективної системи стандартизації, яка б допомагала, в першу чергу - нашим виробникам, і українській економіці в цілому», - наголосив заступник Міністра.