• In English
 • Україна врахує досвід Грузії у реформуванні національної економіки
  опубліковано 26 вересня 2014 року о 16:35

  Україна врахує досвід Грузії у реформуванні національної економіки26 вересня Міністр фінансів України Олександр Шлапак зустрівся із екс-міністром фінансів Грузії, Президентом Торгово-промислової палат Грузії Кахою Баіндурашвілі та Президентом Торгово-промислової палати України Геннадієм Чижиковим. Метою зустрічі було обговорення грузинського підходу у реформуванні національної економіки.

  Каха Баіндурашвілі розповів про кроки, які було зроблено в грузинській економіці після військового конфлікту 2008 року. Зокрема, мова йшла про міжнародну донорську допомогу та гранти, податкову та митну реформи, приватизацію та фінансування соціальної сфери. Враховуючи нагальну потребу української економіки провести реформування у сфері оподаткування, досвід Грузії може допомогти у прийнятті правильних рішень.

  Олександр Шлапак пояснив, що в Україні також буде реалізовано програму з приватизації держмайна у 2015 році: «Зараз не найкращий час для цього, враховуючи війну і те, що інвестор особливо не поспішає до України, поки хоч трохи не стабілізується ситуація. Але тим паче у нас в 2015 році планується велика інвестиційна амбіційна програма. На сьогоднішні залишилося близько 4 тис. стратегічних об'єктів держмайна».

  Як зазначив Каха Баіндурашвілі, грузинський досвід показує, що без реформ, особливо у податковому та митному законодавстві, боротися з корупцією неможливо: «У нас були кілька десятків податків, сотні поблажок, тому що раніше кожен депутат писав закон під своє підприємство. Ми це все скасували. Ми ввели 6 податків, уніфікували їх і відмовилися від так званої індустріальної політики, оскільки вона була суто персональна. Разом з тим врахували, що 30% населення живе на прожитковий мінімум. Це потрібно враховувати».

  Колишній Міністр фінансів Грузії також зауважив, що половина грузинського населення проживає у селі і займається сільським господарством. Тому було введено мікростатус.

  Міністр фінансів України Олександр Шлапак зазначив, що досвід Грузії є надзвичайно цінним для України, враховуючи деяку схожість ситуацій та подякував Кахі Баіндурашвілі за можливість поділитися знаннями. Крім того, Олександр Шлапак додав, що щоразу дивується тому, наскільки швидко Грузія змогла відновитися після військового конфлікту, і звернув увагу на те, що Україна також ставить перед собою такі пріоритети.