• In English
 • Щорічно в Україні здійснюється понад 5 млн. щеплень тварин проти сказу, -Держветфітослужба
  опубліковано 24 вересня 2014 року о 12:48

  Щорічно в Україні реєструється близько 120-140 тисяч осіб, які звернулися за медичною допомогою з приводу укусів тваринами, з яких 60% постраждалих одержують направлення на лікування за підозрою в інфікуванні сказом, - повідомив  заступник Голови Держветфітослужби  України Віталій  Башинський на прес-конференції з нагоди . Всесвітнього  дня  боротьби зі сказом

  Епізоотична ситуація зі сказу тварин в Європі залишається напруженою, оскільки сказ відноситься до захворювань, які не мають кордонів

  З метою виконання Програми оздоровлення території України від сказу на 2008–2015 рр. Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України в 2013 році забезпечено виконання комплексу  ветеринарно-санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію сказу, а саме:

  - епізоотологічного моніторингу, що здійснюється шляхом епізоотологічного обстеження, своєчасного виявлення спалахів хвороби та аналізу епізоотичної ситуації;

  - системної парентеральної імунізації (вакцинації) - профілактичних щеплень проти сказу собак та котів, а в зонах стійкого неблагополуччявсіх сприйнятливих тварин.

  - пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин - стратегією проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин є обробка найбільш неблагополучних областей зі сходу країни шляхом розкладання принад з вакциною за допомогою авіатранспорту та здійсненням контролю за ефективністю імунізації.

  В 2011-2012 роках проведено по дві кампанії (весна, осінь) з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території мисливських угідь Луганської, Харківської, Донецької, Сумської, Полтавської, Дніпропетровської областей. В 2013 році - весняну та осінні кампанії на Луганщині, Харківщині, Донеччині, Сумщині, Полтавщині. В 2014 році проведено весняну кампанію на території Луганської, Харківської, Сумської, Полтавської областей.

  Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу в Україні проводиться представниками територіальних органів та держустанов Держветфітослужби України.

  Для імунізації диких м’ясоїдних тварин використовується вакцина вітчизняного виробництва "Броварабіс – VRG", висока якість та ефективність якої підтверджена референс-лабораторією Міжнародного епізоотичного бюро по сказу АФФСА-Нансі (Франція).

  Результатом належного виконання Програми оздоровлення території України від сказу на 2008–2015 рр. є зменшення сказу серед тварин. З початку цього року спостерігається  зменшення сказу серед тварин в порівнянні з минулим роком. Ліквідація  сказу навіть на значних територіях нашої держави  цілком реальна справа за умови проведення комплексних заходів та наполегливої праці фахівців ветеринарної медицини, лісового та мисливського господарств, місцевого самоврядування і житлово-комунальних служб та громадських організацій

   

  Довідково

  Щорічно 28 вересня відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом,заснований з ініціативи Всесвітнього альянсу по боротьбі зі сказом, щоб привернути увагу до проблеми поширення цієї хвороби, а також до її наслідків.

  Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ця хвороба входить у першу п'ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що наносять найбільший соціально-економічний збиток. На сьогоднішній день сказ реєструється у 113 країнах світу.

  В державних установах ветеринарної медицини України щеплення тварин проти сказу проводиться вакциною вітчизняного виробництва "Броварабіс – VRG". Щорічно в Україні здійснюється понад 5 млн. щеплень тварин проти сказу.