• In English
 • Мінагрополітики: Досягнуто домовленостей щодо залучення можливостей ЄС з підтримки сімейних фермерських господарств
  опубліковано 18 вересня 2014 року о 13:02

  Директор департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій Міністерства аграрної політики та продовольства Сергій Кадигроб взяв участь у форумі Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) з нагоди «Міжнародного року сімейних фермерських господарств-2014» у Німеччині. У роботі заходу, під назвою «Сільськогосподарські сімейні підприємства в усьому світі – бачення, виклики та перспективи», були залучені представники виконавчої влади, експерти та фермери з Італії, Аргентини, Бразилії, В'єтнаму, Ефіопії, Кенії, Замбії, Уганди та власне з ФРН.

  На форумі обговорювалися питання ролі сімейних фермерських господарств у подоланні голоду та злиднів у світі. У рамках обміну досвідом на конкретних прикладах було представлено українську державну політику у галузі підтримки розвитку сімейних фермерських господарств.

  За підсумками роботи в рамках подіумних майданчиків та робочих груп було наголошено на позиції щодо аграрного сектору, висловленій у комюніке 6-го Глобального форуму з питань продовольства і сільського господарства (GFFA), який проходив у січні 2014 року: «Стале сільське господарство має бути економічно вигідним, екологічно сумісним та соціально відповідальним. Воно повинне використовувати природні ресурси, зокрема землю та воду, у спосіб, що збереже їх для майбутніх поколінь».

  На підтримку положень комюніке, учасники заходу домовилися й надалі розвивати можливості національних сімейних фермерських господарств, аби підвищити продуктивність світового сільського господарства. Незважаючи на зменшення ресурсів, необхідно нарощувати агропродовольчі потужності, а це передбачає інноваційні технології, впровадження ноу-хау та залучення інвестицій.

  Досягнуто попередніх домовленостей про залучення можливостей ЄС, зокрема Німеччини, до вирішення питань підтримки сімейних фермерських господарств, імплементації національного законодавства в рамках підписаної і ратифікованої угоди між Україною та ЄС, здійснення твіннінгових програм для малого і середнього підприємництва України.

  Найближчим часом є можливим візит до України федерального Міністра продовольства і сільського господарства Німеччини Крістіана Шмідта.