• In English
 • Сергій Бочковський: Ми надзвичайно цінуємо підтримку з боку Словенії у цей непростий час
  опубліковано 16 вересня 2014 року о 16:11

  16 вересня у Державній службі України з надзвичайних ситуацій відбулася двостороння робоча зустріч Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Словенія в Україні пані Наташею Прах. У рамках зустрічі обговорювалися аспекти можливої співпраці ДСНС України та Міжнародного цільового фонду з питань розмінування і надання допомоги постраждалим від мін («ITF») з урахуванням ситуації на Сході нашої держави.

  «Українська сторона надзвичайно цінує прагнення партнерів забезпечити підтримку України у цей непростий час. Напружена ситуація, що склалася на Сході нашої держави, спонукає до рішучих дій, які в першу чергу спрямовані на збереження людських життів. І наша Служба, за завданням Уряду, максимально долучається до реалізації даної місії. 23 піротехнічні підрозділи ДСНС України (загальною чисельністю 150 осіб та 42 одиниці техніки) з 6 липня 2014 року виконують на Луганщині та Донеччині роботи з очищення території від вибухонебезпечних предметів. Наші фахівці-піротехніки виконують цю небезпечну, складну і вкрай необхідну роботу, докладаючи усіх зусиль для нормалізації життєдіяльності та забезпечення безпеки населення», – звернувся до присутніх Сергій Бочковський.

  Голова ДСНС України розповів про умови роботи піротехніків у східних регіонах. Він наголосив, що за період їх роботи на вказаних територіях розміновано понад 1 000 га площ, знешкоджено понад 18 тисяч одиниць сучасних вибухонебезпечних предметів, перевірено на наявність боєприпасів понад 850 об’єктів соціальної інфраструктури. Окремо загострив увагу присутніх на виявленні та знешкодженні вибухонебезпечних пристроїв, замаскованих під предмети побуту та дитячі іграшки.

  «З ким вони воюють? З дітьми? Скільки разів наші піротехніки знаходили нашпиговані вибухівкою авторучки, іграшки, книжки, м’ячі! Варто лише вдарити такий м’яч – і людина залишилася б без ноги. А кількість таких вибухових пристроїв, вже знешкоджених піротехніками Служби на звільнених від терористів територіях, на сьогодні сягнула понад 350 одиниць», – підкреслив Сергій Бочковський.

  Тому наразі підтримка з боку Посольства Республіки Словенія в Україні, Уряду Республіки Словенія, Міжнародного цільового фонду з питань розмінування і надання допомоги постраждалим від мін украй важлива для нашої держави, – зауважив Голова ДСНС України.

  Зі свого боку пані Наташа Прах наголосила, що позиція Словенії як члена Євросоюзу та НАТО - однозначна. Словенія підтримує Україну, її територіальну цілісність та незалежність, не визнає і не буде визнавати анексії Криму, а також підтримує мирний план Президента України з врегулювання ситуації на Сході держави. До того ж, в усіх контактах із російською стороною Словенія жорстко наполягає на тому, щоб Російська Федерація зупинила агресію, перестала підтримувати сепаратистів, терористів, а також наголошує на необхідності встановити контроль на українсько-російському кордоні.

  У той же час пані Наташа Прах представила присутнім ініціативу Республіки Словенія щодо надання допомоги Україні.

  «Словенська сторона пропонує розробити спільно з ДСНС України, Міністерством оборони та, можливо, іншими зацікавленими відомствами, план надання допомоги Україні. У першу чергу, потрібна підтримка з реабілітації постраждалих під час воєнних дій – як з боку військових, так і з боку мирного населення. Потім опрацюємо і проект з розмінування територій та об’єктів. Ми вважаємо, що зможемо залучити спонсорів для цього проекту, вартість якого сягатиме близько 3 млн. доларів США. Усі деталі посольство «ITF» повинне узгодити з вашими представниками. Люди потребують допомоги якомога швидше», – підкреслила пані Посол.

  Потім Олег Бондарь, заступник начальника управління організації пожежогасіння, піротехнічних робіт та підготовки підрозділів ОРС ЦЗ, доповів присутнім про масштаби роботи піротехнічних підрозділів ДСНС України на території східних регіонів, проілюструвавши дані презентацією.

  «Масштаби мінування жахливі, – підкреслив Сергій Бочковський. – Щоб відновити, наприклад, м. Слов’янськ, спочатку треба було розмінувати «шляхи підходів» ремонтним бригадам. ЛЕПи, система каналізації, вежі мобільного зв’язку – все було заміноване».

  У свою чергу пані Наташа Прах запевнила, що вся інформація про сьогоднішню зустріч буде передана до штаб-квартири «ITF» у столиці Словенії Любляні. І найближчим часом, вже з представниками Фонду, можна буде обговорити конкретні аспекти.

  «Потрібно розробити спільний проект, отримати під нього кошти і якомога швидше почати роботи. Вже до кінця року певну кількість людей можна буде реабілітувати. І треба обговорити в подробицях роботи на Сході України», – повідомила пані Наташа Прах.

  На завершення зустрічі учасники відвідали та ознайомилися з роботою Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції.

  Голова ДСНС України ще раз подякував за ініціативи Словенії. Сторони висловили переконання, що ця зустріч стане кроком до майбутньої розбудови дружніх та продуктивних відносин.

  Нагадаємо, Міжнародний цільовий фонд з питань розмінування і надання допомоги постраждалим від мін був заснований Урядом Республіки Словенія в 1998 році, спочатку з метою надання гуманітарної допомоги Боснії і Герцеговині в її зусиллях по розмінуванню та наданні допомоги постраждалим від мін.  Фонд є некомерційною організацією, фінансується за рахунок благодійних внесків (наразі головний спонсор – США).