• In English
 • Анатолій Максюта: Головне, що нам треба зробити – відновити виробництво
  опубліковано 15 вересня 2014 року о 15:46

  Для успішного проведення реформ в України необхідні дві умови – врегулювання ситуації на сході країни і приток інвестицій у економіку держави. На цьому наголосив в.о. Міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта у ході прямого ефіру на телеканалі Інтер.

  «Уряд зробив багато в тих умовах, які є сьогодні. Одночасно воювати і робити радикальні ліберальні реформи досить складно, а саме під це дають фінансування», - сказав він.

  Анатолій Максюта акцентував, що Україна зробила декілька послідовних кроків, які можна вважати реформами, йдеться, насамперед, про створення сприятливого бізнес-середовища. Зокрема, керівник відомства зауважив, що зроблено досить багато в частині дерегуляції, відмінено ряд дозвільних документів, що спрощує роботу бізнесу. Однак, він наголосив: проблема полягає в тому, що для того, аби люди могли спокійно працювати у новостворених умовах, необхідні кошти кредити, інвестиції для поновлення роботи підприємств.

  «Країна, яка воює, їй важко робити швидкі реформи, бо швидкі реформи потребують вкладень. Я хочу, щоб усі зрозуміли: реформи потребують фінансування. Дійсно, ми це зробили: сьогодні залучено вже понад 10 млрд. (якщо узяти з МВФ, з системними позиками). Дійсно, нам допомагають міжнародні організації, Європейський Союз, інші донори, але це позичання коштів, це фінансування, а головне, що нам треба зробити – треба відновити виробництво», - наголосив Анатолій Максюта.

  Відтак, для відродження економіки, за словами в.о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України, треба зробити 2 речі – по-перше, дійсно реформувати інституції: державну службу, судочинство, далі продовжувати дерегуляцію, спрощувати ведення бізнесу та таке інше, але другий необхідний етап – це треба конкретних інвесторів привести в економіку. Для цього український Уряд планує провести донорську конференцію, до якої розроблено програму реформ, її втілення почнеться у цьому році і триватиме до 2017-го року, цей документ міститиме алгоритм конкретних дій, направлених на реалізацію реформ у країні.