• In English
  • Європейські експерти поділилися з українськими партнерами досвідом організації та проведення громадських слухань з питань управління землями
    опубліковано 12 вересня 2014 року о 14:33

    Експерти країн ЄС на семінарі, що відбувся у Києві у рамках Програми Європейської Політики Сусідства Проекту Твіннінг щодо реформування земельних відносин в Україні, поділилися з українськими партнерами досвідом організації та проведення громадських слухань з питань управління землями. Предметом обговорення стала схема участі громадськості щодо консолідації земель, яка у Федеративній Республіці Німеччина успішно працюють понад 50 років. Зокрема, експерти зі сфери управління земельними та водними ресурсами Королівства Нідерландів та ФРН презентували кращі практики щодо забезпечення участі громадськості на всіх рівнях у формуванні законодавства та розгляді земельних питань.

    Німецькі колеги детально поінформували про дієвість ефективної схеми громадських слухань та її переваги. Так, на переконання європейських експертів застосування відповідної практики дозволяє на місцевому рівні розробити реальний узгоджений план землеустрою, заощадити кошти, забезпечити згоду місцевих жителів при проведенні робіт з реалізації плану. І, що надзвичайно важливо,  у такий спосіб  зводяться нанівець корупційні ризики.

    Ромуальд Біттл, директор департаменту розвитку сільських територій у Мекленбурзі-Померанії (ФРН), зауважив, що принциповими положеннями під час проведення громадських слухань у демократичних державах має бути прозорість прийнятих рішень та врахування інтересів усіх зацікавлених сторін.

    Спеціалісти Держземагентства України розповіли колегам, як відбуваються консультації з громадськістю у центральних органах виконавчої влади та, зокрема, у Держземагентстві. Зокрема, вони зазначили, що в нашій державі розроблено схему консультацій з громадянами – на законодавчому рівні закріплено можливість територіальних громад брати участь при розгляді конкретних земельних питань.

    У ході дискусій учасники заходу окреслили проблемні питання, наголосивши, що між українською схемою участі громадськості при розгляді земельних питань та схемою, яка діє у Європейському Союзі, є помітні відмінності у термінології, які експерти узгодять найближчим часом при розробці правильної моделі з урахуванням кращих практик, що існують у ЄС.