• In English
 • В регіонах активно впроваджують заходи зі зменшення об'ємів споживання природного газу підприємствами ТКЕ
  опубліковано 12 вересня 2014 року о 12:55

  «При лімітах споживання газу для теплопостачальних підприємств на серпень місяць у розмірі 85,6 млн. кубічних метрів, фактичне споживання природного газу склало 56,2 млн. кубометрів. Це на 34% менше від затверджених показників». Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов, коментуючи хід підготовки підприємств ЖКГ до роботи в осінньо-зимовий період.

  За його словами, здійснюючи підготовку житлово-комунального господарства України до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років, Мінрегіон особливу увагу зосереджує на виконанні завдань, визначених Антикризовим енергетичним штабом, зокрема щодо виконання заходів із забезпечення скорочення обсягів споживання природного газу теплопостачальними підприємствами протягом опалювального періоду на 30%. 

  Андрій Білоусов зазначив, що Міністерство скоординувало роботу обласних державних адміністрацій щодо підготовки ними Планів заходів із зменшення споживання природного газу теплопостачальними підприємствами на 30%.

  «Ми узагальнили такі плани кожного регіону. Виходячи вже зі зведеного Плану, скорочення споживання природного газу у порівнянні з серпнем 2013 – березнем 2014 років складатиме 29,6%, або 2 471,1 млн. метрів кубічних при запланованій потребі скорочення 2 508,5 млн. кубометрів газу», - поінформував Андрій Білоусов.

  Він пояснив, що скорочення споживання газу передбачається за допомогою різних заходів. До прикладу, - за рахунок організаційних заходів - оптимізація споживання тепла в багатоквартирних будинках, відключення окремих приміщень та будівель. Таке скорочення складатиме 7,1%, або 590,41 млн. м куб. За рахунок технічних заходів – а це модернізація котелень та систем теплопостачання, планують скорочення споживання газу на рівні 4,6%, або 388,22 млн. куб. м. Переведення котелень на альтернативні види палива дозволить заощадити 4,1%, або 342,79 млн. куб. м. Андрій Білоусов зазначив, що до початку опалювального періоду планується переведення на використання альтернативних видів палива майже 500 котелень всіх форм власності.

  Він також додав, що План передбачає і впровадження кризових заходів – скорочення термінів опалювального періоду, обмеження гарячого водопостачання. Це дасть змогу заощадити 13,8%, або 1 149,73 млн. куб. м.

  Раніше Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман заявив, що всього Україні на осінньо-зимовий період потрібно близько 28 мільярдів кубометрів газу. З урахуванням його обсягів у газосховищах та обсягів реверсного газу, Україна має дефіцит 5 мільярдів кубометрів.