• In English
 • Найбільша проблема українського кіно у непробивній стіні чиновницької інерції, - Олександр Сич
  опубліковано 12 вересня 2014 року о 10:16

  Найбільша проблема українського кіно – не у відсутності коштів, політичній, економічній або воєнній кризі, а в непробивній стіні чиновницької інерції, яку ми спроможні зруйнувати лише спільно з громадою.

  На цьому наголосив Віце-прем'єр-міністр Олександр Сич 11 вересня 2014 року в Києві під час урочистого святкування 120-ї річниці від дня народження великого українського кінорежисера та письменника Олександра Довженка у Національній кіностудії ім. Олександра Довженка.

  На думку урядовця, сьогодні українське суспільство як ніколи потребує українського кіно, здатного підтримати дух нашого народу у боротьбі з агресором і сформувати державницький світогляд у кожного громадянина. «За допомогою українського кіно ми маємо звеличувати власний спосіб життя, наповнений християнськими, родинними, національними та загально гуманістичними цінностями», - підкреслив Олександр Сич.

  Віце-прем'єр-міністр відзначив особливу роль Олександра Довженка у становленні українського кіно – як людини, що зуміла в складних умовах творити мистецтво, наповнене українським духом. «Олександр Довженко – велетенська постать на тлі велетенської суспільної трагедії, що так і не змогла реалізувати себе повною мірою в умовах більшовицького тоталітаризму. Він змушений був постійно ховати своє національне єство і глибинний патріотизм.  І попри те, що тоталітарна система намагалися тримати його в прокрустовому ложі соцреалізму, він зумів  вплітати сюжети і нотки українського духу у свої твори, аби показати зболену душу власного народу», - підсумував Віце-прем'єр-міністр.