• In English
  • Міноборони: "Десантна" медична аптечка кожному, "санітарна сумка" - на 30 бійців
    опубліковано 09 вересня 2014 року о 18:10

    Сьогодні, 9 вересня, під час брифінгу у Військово-медичному клінічному центрі «Головний військових госпіталь», директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Віталій Андронатій продемонстрував журналістам зразки індивідуальних медичних аптечок, які на теперішній час знаходяться у Збройних Силах України та закликав відрізняти їх від застарілих зразків, які більше не використовуються в українській армії. Офіцер зазначив, що днями окремі ЗМІ поширили інформацію про нібито неналежне забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України – учасників АТО індивідуальними засобами медичного захисту, що не відповідає дійсності.

    «Ця маленька за розміром аптечка темно-жовтого кольору, яка має назву «Аптечка індивідуальна «АІ-1», була виготовлена ще за часів Радянського Союзу. Як бачите, вона пуста, – розповів полковник медичної служби Віталій Андронатій. – Якщо вам хтось покаже цей футляр, і скаже, що їх нібито видають військовослужбовцям – учасникам АТО – не вірте. Цих аптечок вже давно немає на озброєнні ЗС України. Їх залишки ще можуть зберігатися на складах,  але військовослужбовцям не видаються».

    «Та ж сама ситуація з іншою аптечкою, у футлярі помаранчевого кольору, яка була зареєстрована вже за часів незалежності України, але також не видається військовослужбовцям ЗС України, – повідомив Віталій Андронатій. – Реєстрація цієї аптечки закінчилася ще у 2008 році, і з цього часу засіб не перебуває на озброєні українського війська».

    Натомість офіцер продемонстрував зразки індивідуальних засобів медичного захисту, якими сьогодні забезпечуються українські військовики.

    «Ця аптечка зеленого кольору називається «десантна», оскільки нею в першу чергу забезпечуються військовослужбовці Високомобільних десантних військ. Вона містить два індивідуальні перев’язувальні пакети, кровоспинний джгут, а також знеболювальний засіб «Налбуфін» (у шприцах). Це три основні складові аптечки, наявність яких обов’язкова, і визначена рішенням начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України. Кожен військовослужбовець забезпечується саме таким індивідуальним засобом медичного захисту». 

    В рамках заходу директор Військово-медичного департаменту оборонного відомства продемонстрував журналістам також зразки іноземних засобів медичного захисту, зокрема, американську аптечку стандарту НАТО, і повідомив, що у майбутньому планується забезпечити Збройні Сили України саме такою аптечкою, щоправда, українського виробництва.

    «На сьогодні день ми навчили користуватися американською аптечкою вже понад 7000 військовослужбовців, і ця робота продовжується», – підкреслив полковник медичної служби Віталій Андронатій.

    Відповідаючи на численні запитання журналістів щодо медичного забезпечення учасників антитерористичної операції, керівник Військово-медичного департаменту Міноборони продемонстрував також зразки санітарних сумок, якими «озброєні» військові медики.

    «Сумка санітара» призначена для надання першої медичної допомоги, і розрахована на 30 бійців. Якщо військовослужбовець використав індивідуальні засоби власної аптечки, то санітар чи санінструктор може поповнити ліки та засоби з цієї сумки, – розповів полковник медичної служби Віталій Андронатій, і додав, що існує також сумка «Долікарської допомоги», яку носить санінструктор чи фельдшер, вміст якої повністю дозволяє надати допомогу військовослужбовцю безпосередньо на полі бою.