• In English
  • В Одеському порту рекордно знижено час обробки автоконтейнеровозів
    опубліковано 26 серпня 2014 року о 14:37

    З початку серпня на території Одеського морського порту рекордно знижено час обробки автоконтейнеровозів. У результаті вдосконалення організації процесу митного оформлення у порту, з моменту навантаження до виїзду, автоконтейнеровоз тепер перебуває у середньому 1-2 години.

     

    Показники

    ІV квартал 2013

    І квартал 2014

    Серпень 2014

    Час знаходження автоконтейнеровозіву порту з моменту вантаження до виїзду з порту (год.)

    15-25

    7-10

    1-2

    Кількість зважувань імпортних і транзитних контейнерів (%)

    100

    50

    15

    Кількість огляду імпортних і транзитних контейнерів (%)

    40

    20

    7

    Кількість сканувань імпортних і транзитних контейнерів (%)

    100

    -

    0,1

     

    Найкращих показників за всю історію роботи порту досягнуто завдяки взаємодії АМПУ, Південної митниці, стивідорних, експедиторських компаній та інших учасників процесу оформлення і транспортування контейнерів. Зокрема нещодавно Центром обробки даних за технічним завданням, розробленим ДП «АМПУ», впроваджено черговий модуль Інформаційної системи портового співтовариства (ІСПС). Таким чином у ІСПС розміщено кодифікатор підстав для застосування митницею технічних засобів контролю (зважування, сканування) і проведення такої форми митного контролю як огляд. Тобто посадова особа митниці приймає рішення про зазначені контрольні процедури виключно відповідно до конкретних нормативно-правових актів, перелік яких внесено до ІСПС. Це зобов'язує інспектора при призначенні зважування, сканування або митного огляду, вказати підстави для такого рішення.

    Введення цього модуля призвело до зниження застосовуваних контрольних процедур, а відтак і до скорочення часу перебування автоконтейнеровозів на території порту.

    Завдяки інновації, організаційним заходам митниці за цілодобовим візуванням нарядів, системі електронної черги, а також нещодавньому удосконаленню процесу інформування експедиторів через ІСПС про оформлення митницею квитанції МД-1 (справляння єдиного збору в пункті пропуску), поступово зменшуються непродуктивні затримки в технологічному процесі і контрольних процедурах і як наслідок, час обробки імпортних контейнерів в Одеському порту.

    На черзі впровадження такого модуля ІСПС в Іллічівському морському порту та інших гаванях.