• In English
 • За 7 місяців Україна провела експортно-імпортних операцій на понад 64,7 млрд. дол. США
  опубліковано 22 серпня 2014 року о 13:03

  Протягом січня-липня 2014 року загальний зовнішньоторговельний обіг України склав 64,7 млрд. дол. США. Наша держава здійснювала експортно-імпортні операції з партнерами із 210 країн світу.

  Так, частка експорту товарів до країн СНД склала 29%, а імпорту – 34%, тоді як до країн Європейського Союзу 33% та 37% відповідно.

  За статистикою ДФС, за вказаний період Україна експортувала товарів на 33,5 млрд. дол. США. Більш за все українські товари користувались попитом у країнах ЄС. Експорт з України у ці країни склав майже 11 млрд. дол. США.

  Головними споживачами українських товарів серед європейських країн у січні-липні 2014 року стали Польща, Італія, Німеччина та Угорщина. Обсяги поставок у ці країни склав 16%, 15%, 9% та 9% від загального обсягу українського експорту в ЄС відповідно.

  До країн Митного Союзу товарів експортовано на понад 8 млрд. доларів США, зокрема до Російської Федерації – 80% від загального експорту до країн МС. Також 12% та 8% товарів відповідно було експортовано до Білорусі та Казахстану.

  У розрізі категорій найбільшим попитом користуються чорні метали та вироби з них, продукція машинобудівної галузі та зерно.

  Імпорт товарів в Україну за сім місяців склав 31,2 млрд. дол. США, з яких майже 12 млрд. дол. США – це імпорт з країн Європейського Союзу. Зокрема, з Німеччини – 24% українського імпорту з ЄС, Польщі – 15%, Італії – 8% та Угорщини – 5%.

  Також наша країна імпортує товари з країн Митного Союзу. Так, у січні-липні поточного року з цими країнами було проведено імпортних операцій на суму 10,3 млрд. доларів, серед них 75% з Російської Федерації, 23% та 2% з Білорусі та Казахстану відповідно.

  Більшу частку українського імпорту складають мінеральні палива, фармацевтична продукція та продукція машинобудування.