• In English
 • На Київщині рятувальники та працівники лісгоспів відпрацьовують дії щодо попередження пожеж в екосистемах
  опубліковано 20 серпня 2014 року о 14:08

  Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. Так, на території Київської області лісовий фонд становить 728, 9 тис. га. Цьогоріч пожежами знищено 17,16 га лісу. І хоча на перший погляд збитки від пожежі не сильно великі, та у порівнянні з тим, як довго відновлюються лісові насадженнянаслідки просто масштабні.

  У зв’язку з початком пожежонебезпечного періоду та з метою попередження пожеж в екосистемі, 19 серпня фахівці Головного управління ДСНС України у Київській області відвідали Державне підприємство "Вищедубечанське лісове господарство".

  Рятувальники розпочали захід з наради, до якої залучилися керівники лісових господарств з Кагарлицького, Києво-Святошинського, Броварського та Бориспільського районів. «Зазвичай, під час літнього періоду люди все частіше йдуть відпочивати на природу. При цьому багато хто забуває дотримуватись вимог пожежної безпеки. Викинутий недопалок чи необережне поводження з вогнем часом призводять до масштабних пожеж», – наголосив заступник начальника Головного управління ДСНС України у Київській області Руслан Буханець.

  Він зазначив, що слід бути особливо обережним при поводженні з вогнем: очищати місце призначене для вогнища від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття; не розкладати вогнище поблизу звисаючих крон дерев, у хвойних молодняках, серед сухого очерету. Не залишати місце відпочинку, не впевнившись, що вогонь загашено. Та не завжди відпочиваючі дотримуються вищевказаних вимог. За статистикою 90% пожеж, які виникають у лісах, стаються з вини людини. А під час пожежонебезпечного періоду частіше трапляються випадки, коли самозаймається суха трава, і поодинокі випадки, коли самозаймаються хвойні дерева, що в загальній сумі становить 10%.

  Після проведення наради рятувальники та гості заходу ознайомилися з системою відеоспостереження лісництва, завдяки якій можна спостерігати за лісом на усій площі та оперативно виявляти місця задимлення чи пожежі. Потім провели спільні навчання щодо гасіння умовної пожежі. Працівники лісгоспу, швидко та оперативно провели показове бойове розгортання та ліквідували умовну пожежу.

  Окрім цього, рятувальники та працівники Вищедубечанського лісгоспу провели спільний профілактичний рейд і відвідали найпоширеніші місця де відпочиваючі найчастіше розпалюють вогнище.

  Наостанок слід нагадати, шановні мешканці Київщини, щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

  не розводьте багаття у лісі;

  намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

  не залишайте просякнуті бензином та іншими горючими речовинами ганчірки;

  не використовуйте на полюванні пижі, виготовлені з пожежонебезпечних матеріалів;

  не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх.

  Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі.