Україна залишається відданою попереднім домовленостям про припинення вогню у 20 км зоні для забезпечення неупередженого розслідування.
Саме тому вироблено спільну з експертами міжнародної групи домовленість, що припинення вогню буде запроваджено одразу після отримання відповідної заявки від наших міжнародних партнерів на продовження розслідування у зоні падіння літака.
Водночас ми змушені вживати усіх можливих заходів з метою збереження зони падіння літака недоступною для терористів, які, намагаючись знищити докази, постійно здійснюють провокації з метою вчинення перешкод розслідуванню. До оголошення про паузу у розслідуванні бойовики постійно намагалися створити загрозу для безпеки членів міжнародної експертної групи, яка працювала на місці катастрофи. Терористи не дотримувалися і не дотримуються жодних домовленостей щодо припинення вогню в 20- кілометровій зоні довкола падіння літака.
Українська сторона підкреслює своє глибоке розуміння того, що проведення неупередженого розслідування – наше зобов’язання перед родичами і друзями загиблих під час цього жахливого терористичного акту, а також перед міжнародною спільнотою.
Як повідомлялося раніше, група міжнародних експертів прийняла рішення про завершення першої фази пошуків уламків літака і тіл загиблих пасажирів Boeing 777 через постійні провокації терористів та створення ними загроз життю членів групи, які працювали на місці катастрофи. Терористи не дотримувались і не дотримуються жодних домовленостей щодо припинення вогню в 20-кілометровій зоні навкруги падіння літака
Експерти підкреслили, що недослідженими залишаються щонайменше 3 територіальних зони, де знаходяться уламки.
Державна комісія з розслідування катастрофи літака Boeing 777 «Малазійських авіаліній»