• In English
 • Укрзалізниця створить Центр діагностики та моніторингу пристроїв електропостачання у рамках реформування господарства енергетики
  опубліковано 07 серпня 2014 року о 11:34

  Державна адміністрація залізничного транспорту України в ході реформування господарства електрифікації та електропостачання планує створити Центр діагностики та моніторингу пристроїв електропостачання «Енерготрансдіагностика» та будівельну філію - «Енергоремтранс».

  Завдяки цим змінам структура господарства енергетики відповідатиме вимогам нормативних документів. Енергетики зможуть більш жорстко контролювати споживання електроенергії, використовувати менше енергоресурсів, більш якісно діагностувати та переоснащувати обладнання, а також зробити ефективною систему оперативно-технологічного забезпечення електроенергією на залізничному транспорті.

  За словами начальника головного управління електрифікації та електропостачання Укрзалізниці Віталія Максимчука, наразі триває робота над створенням департаменту електрифікації та електропостачання, якому будуть підпорядковані нові філії. «Передбачається, що Центр діагностики та моніторингу пристроїв електропостачання «Енерготрансдіагностика» запрацює вже через декілька місяців після утворення акціонерного товариства «Українська залізниця». Цей  підрозділ  забезпечуватиме одне з найважливіших завдань енергетиків – своєчасне діагностування контактної мережі за допомогою вимірювальних лабораторій», – повідомив Віталій Максимчук.

  Планами реформування галузі енергетики також передбачено створення будівельної філії «Енергоремтранс». За словами Віталія Максимчука, дана філія розпочне працювати не раніше, ніж через рік після створення акціонерного товариства. Підрозділ об'єднає чотири дорожні електромеханічні майстерні і два будівельно-монтажні поїзди та відповідатиме за будівництво, технічне переоснащення, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів електрифікації та електропостачання.

  Віталій Максимчук також додав, що дистанції електропостачання залишаться базовими підприємствами господарства. Вони працюватимуть у звичному режимі, але виконуватимуть насамперед планово-запобіжні ремонтні роботи.

  Довідково

  На даний час до структури господарства енергетики входять 43 дистанції електропостачання, два будівельно-монтажні поїзди та електромеханічні майстерні станцій Красний Лиман, Самбір, Чаплине і Кіровоград. Також на кожній залізниці функціонує підрозділ енергозбуту і диспетчерський пункт. Саме в рамках підготовки до реформ упродовж останніх двох років утворювався диспетчерський апарат профільних служб із підпорядкуванням центральному пункту в Укрзалізниці.