• In English
 • У зоні падіння літака Boeing 777 працює 101 експерт міжнародної комісії, - Володимир Гройсман
  опубліковано 01 серпня 2014 року о 17:46

  1 серпня вперше Міжнародна комісія в повному складі потрапила до місця падіння літака Boeing 777 «Малайзійських авіаліній». Про це під час брифінгу у Києві повідомив Віце-прем`єр-міністр України, голова Державної комісії з розслідування катастрофи літака Володимир Гройсман.

  «Ми перейшли до робочого процесу. Сьогодні 20 автомобілів Міжнародної комісії дісталися території авіакатастрофи», - повідомив Віце-прем`єр-міністр.

  За його словами, сьогодні увесь день з 11:25 проводиться спеціальна робота по дослідженню зони падіння літака. Експертна комісія працює у повному складі: 10 спеціалістів з місії ОБСЄ, 53 - від Нідерландів, 38 - від Австралії. Їх супроводжують представники мас-медіа. Міжнародні експерти не озброєні.

  «Ми постійно знаходимося в контакті з нашими міжнародними партнерами. Діє ситуаційна кімната, де працюють всі учасники розслідування: експерти з ОБСЄ, Австралії та Нідерландів. Вчора до цього процесу долучилася й малайзійська сторона. Крім того є рішення, що експерти базуватимуться ближче до місця катастрофи, щоб зменшити час на пересування і приділити більше уваги необхідним дослідженням», - зазначив Володимир Гройсман.

  На запитання, чи братиме участь у розслідуванні російська сторона, Віце-прем`єр-міністр відповів: «Російська Федерація вже «взяла участь». Ми маємо розуміти, що є певна зацікавленість, заангажованість Росії у цьому питанні».

  Володимир Гройсман також повідомив, що Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів України попередньо затвердило звіт щодо причин аварії, який буде найближчим часом направлено до Нідерландів для подальшої роботи.

  «Завдяки тому, що міжнародна місія все ж дісталася місця аварії літака і може проводити належне дослідження цієї території, родини загиблих отримали величезну надію на те, що тіла їхніх рідних і близьких повернуться на батьківщину», - сказав Віце-прем`єр-міністр.