• In English
 • Миколаївщина приймає жителів зі Сходу
  опубліковано 28 липня 2014 року о 16:46

  З кожним днем в Україні збільшується кількість людей, які приймають рішення залишити основне місце проживання, власні домівки через те, що вони знаходяться в центрі проведення антитерористичної операції. Мешканці тих районів, де на даний час проходять бойові дії, переживають за власне життя, за життя своїх дітей, тому виїжджають до сусідніх регіонів, аби там знайти спокій та безпеку.

  Станом на 25 липня до регіонального штабу Миколаївської області вже звернулося 2012 осіб, серед них 63 інваліди та особи похилого віку та люди, які потребують медичного нагляду.

  Рятувальники Миколаївського гарнізону пліч-о-пліч з співробітниками департаменту соціального захисту та представниками обласної та міської влади здійснюють комплекс заходів, спрямований на допомогу вимушеним переселенцям, на вирішення їх основних проблем.

  Більшість людей, які прибувають до нашої області, в першу чергу звертаються саме до Служби порятунку «101». Співробітники головного управління ДСНС України у Миколаївській області на базі консультаційного центру проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу, надають вичерпну інформацію про наявні послуги для цих людей. Найчастіше у процесі бесіди обговорюються їх найважливіші проблеми: потреби в житлі, продуктах харчування, ліках, питання з працевлаштування, надання медичної допомоги, пенсій та соціальних виплат, влаштування дітей у дитсадки, школи та вищі навчальні заклади.

  Особливу увагу рятувальники приділяють молодшому поколінню, тому що діти далекі від усвідомлення реальних небезпек, які склались зараз в країні. Лише за два місяці до Миколаївської області прибуло 1056 хлопчиків та дівчаток. Більше ніж 500 дітей зараз відпочивають на березі Чорного моря у дитячих оздоровчих таборах «Космос», «Морська хвиля», «Очаків» та «Перлина». Аби допомогти дітям якомога швидше оговтатися від пережитого, урізноманітнити їх відпочинок, а заразом і навчити правилам безпечної поведінки, рятувальники проводять профілактичні акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти.». Малечу в ігровій формі навчають бути обачними та обережними. А для кращої адаптації до нових умов, співробітники психологічної служби ДСНС проводять тренінги з елементами арт-терапії та бесіди з дітлахами, щоб події, які відбулись в їхньому житті не залишили негативний відбиток в їх майбутньому.

  Для дітей створені всі умови для відпочинку та оздоровлення, а тим часом органи влади готують умови для вливання дівчаток і хлопців у шкільний процес, аби обставини в яких вони опинилися не вплинули на отримання знань.

  Всі структурні підрозділи органів влади Миколаївської області роблять все можливе для того, щоб люди, які приїжджають до нашого краю отримали все необхідне. В межах власних повноважень співробітники державних установ вирішують питання, які виникають в процесі роботи із вимушеними переселенцями.