• In English
 • У зоні АТО працюють майже 350 військових лікарів, розгорнуті два мобільних госпіталі
  опубліковано 22 липня 2014 року о 16:16

  Усі посади медичних працівників укомплектовані на 100%. З військових госпіталів у зону АТО направлено лікарсько-сестринські бригади, там працюють майже 350 військових лікарів, розгорнуті два мобільних госпіталі. Про це сьогодні, 22 липня, повідомив директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Віталій Андронатій під час брифінгу у Військово-медичному клінічному центрі “Головний військово-медичний госпіталь”.

  «За всіма канонами науки та стандартами НАТО не прийнято, щоб лікар вищої категорії працював безпосередньо на полі бою, але ми пішли на такий крок, щоб безпосередньо в зоні ураження рятувати життя людей», – розповів полковник медичної служби Віталій Андронатій.

  Він також наголосив, що під Зеленопіллям загинули 19 українських військовослужбовців і чотири прикордонники, поранення отримав 101 військовослужбовець.

  «Цей підрозділ був в ізоляції. Але ми всіх поранених без втрат евакуювали спочатку до нашого мобільного госпіталю, а потім вертольотами на дніпропетровський госпіталь. Багатьох з цих лікарів подано на державні нагороди, тому що це дійсно подвиг – вживати всіх заходів для того, щоб стан здоров’я поранених поліпшився вже у польових умовах, а не чекати, опустивши руки, поки хтось приїде їх евакуювати. Це – високий професіоналізм, який проявляється в бойових умовах під кулями», – зазначив полковник медичної служби Віталій Андронатій.

  За його словами, за час проведення антитерористичної операції на сході України поранення отримав 991 військовослужбовець.

  «Більше 400 військових вже знову у своїх частинах, або проходять реабілітаційний період і також готові повернутися до бойових побратимів. У даний час на лікуванні перебувають 566 поранених. З них 20% – у важкому стані, 30% – середньої тяжкості, 50% – з легкими пораненнями. Серед поранених 528 – військовослужбовці Збройних Сил України», – повідомив Віталій Андронатій.

  Поранених по госпіталях розподіляють залежно від характеру поранень. З пораненнями очей військові госпіталізуються в Одесу, з нейрохірургічними патологіями – у Київ і Львів, легкопоранених розподіляють по іншим Військово-медичним клінічним центрам.

  «Велику допомогу по догляду за пораненими надають і волонтери, за що їм велика подяка», – додав він.