• In English
 • У цьому році близько 6 тисяч юнаків і дівчат хочуть вступити до вишів МВС, - Сергій Чеботар
  опубліковано 11 липня 2014 року о 15:57

  Заступник Міністра внутрішніх справ України повідомив, що близько тисячі потенційних абітурієнтів постійно проживають на території Донецької та Луганської областей. Їм будуть створені всі належні умови та безкоштовно надані місця для проживання на час складання вступних випробувань до будь-якого іншого вишу МВС на території держави. Також у МВС планують відновити роботу кількох раніше закритих відомчих навчальних закладів.

  За словами Сергія Чеботаря, цьогорічна вступна кампанія у вищих навчальних закладах системи МВС підходить до свого заключного і найголовнішого етапу – проведення вступних випробувань. Проте ситуація, яка сьогодні склалася в державі, не дозволяє належним чином організувати набір до міліцейських вишів, розташованих у Донецькій і Луганській областях.

  Саме тому мешканці цих областей, які хотіли би вступити до Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Дідоренка або до Донецького юридичного інституту, матимуть змогу обрати будь який інший університет або академію відомства.

  Абітурієнтам будуть створені всі належні умови та безкоштовно надані місця для проживання на час складання вступних випробувань. Після закінчення АТО буде негайно розглянуте питання відновлення роботи вищезгаданих учбових закладів.

  Крім того, у Міністерстві внутрішніх справ прийнято рішення про передислокацію Кримського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ до Херсона. Відновлюється робота Прикарпатського факультету Національної академії внутрішніх справ у місті Івано-Франківську. У подальшому на їх базі буде організована підготовка фахівців для блоку міліції громадської безпеки. Також вивчається питання щодо можливості створення навчального підрозділу в місті Кіровограді. Все це сприятиме підготовці молодих спеціалістів для роботи в реформованій системі правоохоронних органів.

  Сергій Чеботар підкреслив, що відомчі вищі навчальні заклади системи МВС з моменту свого заснування впевнено займають своє місце в загальнодержавній системі вищої освіти і забезпечують підготовку фахівців для всіх основних служб відомства. Навчально-виховний процес забезпечують більше 220 докторів наук та 1,5 тисячі кандидатів наук. Під час навчання курсанти забезпечуються форменим одягом, проживанням та харчуванням, а також виплатою грошового утримання. Про роботу кожного вишу, а також про правила прийому на навчання можна довідатися на їх офіційних сайтах.

  «На сьогодні змінюється система підготовки фахівців із використанням європейського досвіду, в тому числі – з обов’язковим володінням іноземною мовою», – зазначив Сергій Чеботар.