• In English
 • Книговидавці та експерти у співпраці з МОН приступають до розробки електронного депозитарію для підручників
  опубліковано 10 липня 2014 року о 14:36

  9 липня 2014 року відбулася чергова зустріч заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського з книговидавцями й експертами щодо впровадження нової схеми відбору навчальних підручників.

  Під час дискусії було визначено три ключових завдання, котрі потрібно реалізувати у короткій перспективі: розроблення електронного порталу, на якому будуть розміщені макети підручників для вільного вибору вчителем; створення незалежної експертної агенції з експертизи підручників, після висновку якої підручник розміщуватимуть на порталі; а також – розроблення змін до нормативних документів, санітарних норм і правил тощо. 

  Відповідно до визначених завдань було сформовано три робочих групи, які через два тижні мають подати перші напрацювання. Група з розроблення депозитарію має запропонувати схему доступу до ресурсу, розміщення макетів підручників на порталі, замовлення викладачем підручника та зворотного зв’язку. Окрім того, передбачено, що у вересні цього року буде організовано навчальний тренінг для викладачів, як користуватися депозитарієм.

  Робоча група з розроблення структури незалежної експертної агенції працюватиме над її функціями, критеріями відбору експертів до її складу та критеріями експертизи. Третя група розроблятиме зміни до санітарних норм і правил щодо підручників.

  Усі проекти, запропоновані групами, будуть розміщені на сайті МОН для громадського обговорення.

  Нагадаємо, під час попередньої зустрічі учасники погодилися, що конкурс рукописів у теперішньому його форматі потрібно скасувати, адже він не забезпечує якості підручників, прозорості відбору та участі вчителя в обранні підручника. Натомість, книговидавці та експерти разом із МОН запропонували створити електронний депозитарій, який дозволить викладачам самостійно обирати підручник для навчання: http://www.mon.gov.ua/ua/news/34863-knigovidavtsi-razom-iz-minosviti-pidtrimali-ideyu-stvorennya-elektronnogo-portalu-dlya-vidboru-novih-pidruchnikiv