• In English
 • У Полтаві пункт допомоги переселенцям працює прямо на залізничному вокзалі
  опубліковано 03 липня 2014 року о 15:59

  Мешканці Луганської та Донецької областей, що вимушені тимчасово залишити свої домівки, можуть отримати будь-які консультації та психологічну допомогу прямо на Південному вокзалі міста Полтави.

  Про це повідомив Роман Кириленко, начальник Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області. 

  Найбільший наплив переселенців із Донеччини та Луганщини спостерігається саме у обласному центрі Полтавщини, пояснив Роман Кириленко.  Тому й мобільний інформацій пункт надання допомоги населенню Луганської та Донецької областей, що тимчасово переїжджають у інші регіони,  а також мешканцям окупованого Криму, було вирішено організувати саме на Південному вокзалі міста Полтави.

  У пункті працюють психологи, тому що багатьом людям, які вимушені були залишити свої домівки і рятуються від дій терористів, потрібна саме психологічна допомога, пояснив Роман Кириленко.

  Також у цьому пункті переселенцям зі Сходу України надають якнайповнішу інформацію про соціальні послуги, а також про те, що за рішенням Уряду створено єдиний всеукраїнський реєстр тимчасового житла для забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

  Також на Полтавщині діє регіональний координаційний штаб з питань, пов‘язаних із соціальним забезпеченням переселенців із східних областей України та Криму. Тож окрім цілодобово  «гарячої» лінії обласного контактного центру, який продовжує надавати консультації за номером 0800502230, громадяни, що втікають від епіцентрів бойових дій, можуть звертатися за допомогою до   Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) за номерами 101 або 112.

  Причому оскільки люди скаржилися на те, що у них часто немає коштів навіть на дзвінки з мобільного на стаціонарні телефони різноманітних соціальних служб, нині усі дзвінки на 101 або 112 будуть автоматично безкоштовно переадресовуватися для надання консультацій або вирішення конкретної проблеми переселенця.

  Станом на 3 липня на Полтавщині офіційно зареєстровано 1832 особи із Донецької та Луганської областей, що тимчасово переїхали із зони проведення антитерористичної операції. Серед цих переселенців 686 дітей (із них 12 – діти-інваліди).  Із тимчасово окупованих земель Автономної Республіки Крим та міста Севастополя в Полтавську область переїхало 376 осіб (в тому числі 108 дітей).