• In English
  • Учасники Молодіжного конструкторського бюро при МАН провели перший в Україні хакатон сонячних технологій
    опубліковано 26 червня 2014 року о 10:38

    У рамках українсько-європейського тижня сталої енергетики у приміщенні кіностудії імені О. Довженка пройшов перший український хакатон сонячних технологій SunnyDay. Його ініціаторами стали члени Молодіжного конструкторського бюро «Geek Workspace» при Малій академії наук України та учасники проекту EnergyTorrent.

    Зазначимо, що участь у заході взяли близько 30 учасників з усієї України: команда з Харкова, приїхав учасник з Донецька, також представлені команди з Київського політехнічного інституту  тощо. Усіх їх поєднало не стільки бажання перемогти й отримати винагороду, як створити щось справді важливе для світу і доступне кожному – сонячний концентратор, завдяки якому реальністю стане життя без традиційної електроенергії.

    Практично всі сучасні розробки в галузі сонячної енергетики виробляються лише в промислових масштабах. Наші молоді науковці поставили завдання зробити цей сектор доступним для будь-кого та створити проекти, які можна виготовити в домашніх умовах. Для цього готові креслення, складові та кошторис розробники викладуть в мережу Інтернет, де з ними зможуть ознайомитися всі, хто цікавиться відновлюваною енергетикою. Це мета сьогоднішня. А в перспективі – створення доступного конструктора відновлювальних джерел енергії, який буде вільно доступний через open-source ліцензію та зробить сонячну енергетику ближчою для десятків і сотень тисяч людей у всьому світі.

    У рамках хакатону був проведений майстер-клас для дітей зі Слов’янська, учасники якого мали змогу ознайомитися з сонячною енергетикою, побачити оригінальні винаходи і змайструвати міні-споруди з конструкторів.

    За підсумками тривалої практичної гонки за першість, практичність і доступність своєї конструкції третє місце отримала харківська команда «KHacker space», друге місце завоювала команда «Diversity», а першість – команда КПІ. Інші п’ять команд, які працювали над винаходами зробили величезний внесок у розвиток енергетичних технологій.

    На сьогодні в Малій академії наук вже обговорюються організаційні моменту наступного хакатону. Його учасники розроблятимуть паровий двигун, що зможе працювати від енергії, яку збиратиме сонячний концентратор.