• In English
 • Досвід військових, здобутий в АТО, оперативно впроваджується в навчальний процес, - Міноборони
  опубліковано 17 червня 2014 року о 16:55

  Досвід військових, здобутий під час участі у проведенні антитерористичних операцій, оперативно впроваджується в навчальний процес підготовки фахівців у вузах, підпорядкованих Міноборони. Про це заявив директор департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України генерал-майор Ігор Толок сьогодні, 17 червня, під час брифінгу в Будинку Уряду.

  «Останні події, що відбувалися та відбуваються в Автономній Республіці Крим та у східних областях України, показують, що знання та практичні навички, отримані курсантами протягом навчання, не в повній мірі забезпечують підготовку військового фахівця як особистості, морально та психологічно готової до роботи в умовах військового середовища, здатної в повній мірі застосовувати отримані знання при виконанні посадових обов’язків у військах та приймати відповідні рішення, в тому числі й щодо використання зброї, - сказав Ігор Толок. -  З метою оперативного та адекватного реагування на ці події, що відбуваються під час проведення антитерористичної операції, організовано забезпечення вищих військово-навчальних закладів інформаційними матеріалами, пов’язаними із аналізом досвіду застосування збройних сил в АТО, оперативне впровадження в навчальний процес практичного досвіду, набутого в ході проведення антитерористичної операції. Ці заходи дозволять підвищити рівень фахової підготовки курсантів та слухачів на конкретних бойових прикладах».

  Генерал поінформував, що наразі до навчальних планів і програм у вищих навчальних закладах внесено відповідні зміни щодо вивчення та практичного опрацювання таких питань, як тактика дій військових підрозділів у складі загальновійськового угруповання з локалізації і нейтралізації збройних конфліктів, психологічна підготовка як один із видів забезпечення готовності до сучасного бою,  психологічна та виховна робота у військовому підрозділі в умовах проведення АТО, інформаційна безпека під час застосування збройних сил України, правові основи застосування зброї військовослужбовцями збройних сил України.

  За словами Ігоря Толока, зміни в навчальні плани вносяться досить оперативно, «той досвід, який зараз отримують війська в ході проведення АТО, в тому числі й стосовно морально-психологічного забезпечення військ тощо, з затримкою в добу доводиться до військових навчальних закладів».

  Така оперативність дуже важлива, адже незабаром близько тисячі випускників військових вишів прийдуть на службу.

  Директор департаменту поінформував про систему військової освіти загалом та  особливості вступу до військових вишів цьогоріч. Зокрема, він зазначив, що підготовка військових фахівців здійснюється за 30 галузями знань, 39 напрямами, 155 спеціальностями та 328 спеціалізаціями підготовки. Окрім цього, на сьогодні близько 19 кафедр військової підготовки у цивільних вузах навчають близько 30 тисяч студентів за програмою підготовки офіцерів запасу.

  Водночас, враховуючи реалії сьогодення, є потреба у підготовці фахівців з кібербезпеки та національної безпеки, тож в цьому році три вузи будуть проводити набір на такі спеціальності.

  Також йшлося й про преференції для дітей, які разом з батьками переїхали з Автономної Республіки Крим. Зокрема, зараз вирішується питання щодо навчання у військовому ліцеї або ліцеях з посиленою військовою підготовкою, які є в кожній області та знаходяться в сфері управління Міносвіти.

  Одним із важливих завдань для відомчої освіти Міноборони є відновлення підготовки фахівців для військово-морських сил. Очікується, що вже 1 вересня буде можливість підготовки за всіма необхідними спеціальностями в Одеській національній морській академії.

  Також є можливість готувати фахівців за кордоном.

  «Ми отримали близько десяти пропозицій щодо навчання наших курсантів, які вийшли з АР Крим і навчалися у військово-морській академії. Зараз три курсанти знаходяться у Великій Британії, навчаються у військово-морській академії», - повідомив Ігор Толок. Також отримано пропозиції щодо підготовки фахівців військово-морських сил для України від Польщі, Німеччини, США, Італії. Відповідно, наразі в Одесі розпочато мовну підготовку для курсантів.

  «Сподіваюся, що і у 2014 році популярність військових професій серед молоді буде не нижче, ніж у 2013-му, - сказав Ігор Толок. - До військових навчальних закладів прийде новий загін патріотично налаштованих юнаків та дівчат, які бажають присвятити своє життя почесному обов’язку захисту Батьківщини».