• In English
 • Найкращі світові практики превентивної освіти: українські успіхи
  опубліковано 13 червня 2014 року о 15:56

  13 червня 2014 року в Міністерстві освіти і науки України відбулося підбиття підсумків у рамках Всеукраїнського інноваційного проекту «Fair Play - Чесна гра» з превентивної освіти та профілактики ВІЛ/СНІДу серед молоді віком від 12 до 17 років.

  У заході взяли участь директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко, заступник Голови Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Олена Єщенко, керівник Програм з профілактики ВІЛ/СНІД GIZ в Україні, доктор Мартін Каде,  співзасновник і виконавчий директор міжнародної організації «GrassRootSoccer» - лідер у превентивній освіті та профілактиці ВІЛ серед молоді через футбол у США і країнах Африки Кірк Фрідріх та директор UNAIDS в Україні Яцек Тишко.

  Проект «Fair Play – Чесна Гра» заснований на найкращих світових практиках та стандартах, з 2012 р. успішно впроваджувався у школах 17-ти областей України та охопив понад 35 тис. дітей. У рамках проекту за ефективними міжнародними методиками було навчено 192 вчителів-інструкторів, які проводили у школах інтерактивні заняття за виховними програмами «Чесна гра-Перша ліга» (для дітей 12-14 років) і «Чесна гра – Вища ліга» ( для дітей 15-17 років), спортивні змагання і фестивалі, «Веселі старти» та тематичні конкурси. Всі ці заходи включали елементи профілактики ВІЛ/СНІДу, пропагування здорового способу життя та навчання відповідальній поведінці щодо свого здоров’я у цікавій й доступній для дітей та підлітків формі.

  У заключній конференції проекту брали участь понад 70 вчителів фізичної культури, основ здоров’я, а також методисти обласних інститутів післядипломної освіти з усіх регіонів України.

  У 2014 році GIZ у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Держслужбою України соцзахворювань планують розвивати проект «Fair Play –