Міністр культури Євген Нищук призначив на посаду генерального директора Державного підприємства «Національна кіностудія художніх фільмів ім. О. П. Довженка» Олександра Янчука.
«Кіностудія Довженка – це справжня перлина не лише для Києва чи України, а й для всієї Європи, - сказав Міністр під час представлення нового керівника колективу кіностудії. - Саме тому важливо, щоб на посаді керівника кіностудії працювала людина, яка знає та поважає історію, усвідомлює, що цими місцями ступала нога наших видатних геніїв, ба більше – тут творив класик світового кіно Олександр Довженко».
Він висловив сподівання, що новий керівник зможе реформувати кіностудію, залучивши до цього процесу інвесторів і творчу молодь, але, разом з цим, рахуватиметься з думкою колективу.
У свою чергу генеральний директор кіностудії Олександр Янчук зазначив, що готовий вивести українське сучасне кіно на якісно новий рівень і зробить все можливе для його популяризації.
«Для мене велика честь обійняти таку важливу
посаду. Але це також і велика відповідальність.
У ці непрості
часи ми маємо залишатися такими ж одержимими кіно, щоб віра
у нього рухала нас уперед. На кіностудії, у цих історичних стінах, має
буяти життя. Я йду сюди, щоб
втілювалось найголовніше – щоб знімалося кіно!».
Довідково
Олександр Спиридонович Янчук, народився 29 вересня 1956 у м. Фастів на Київщині, український режисер, продюсер, сценарист, Заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України.
У 1984 році закінчив КДІТМ ім. І. Карпенка-Карого, працював асистентом режисера на Київській кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка.
З 1989 року - один з найактивніших українських режисерів-постановників історичних фільмів з виразним національно-патріотичним акцентом, знімає на теми, табуйовані за радянських часів. Зокрема, автор стрічок «Голод-33» (1991) - про трагедію українського голодомору; «Атентат – Осіннє вбивство у Мюнхені» (1995) - про убивство Степана Бандери; «Нескорений» (2000) - про головного командира УПА генерала Романа Шухевича; «Залізна сотня» (2004) - про боротьбу бійців УПА на польсько-українському кордоні у 1944–1947роках; «Владика Андрей» (2008) - про Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького