18 березня: Ситуація в енергетиці станом на 20:00

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 березня 2022 року о 20:54

Головне:

Газу достатньо: у підземних сховищах близько 9,5 млрд кубічних метрів

 

Наразі понад 273 тисячі домогосподарств в Україні не можуть отримувати газ через дії російських військ, що ставить життя людей на межу гуманітарної катастрофи

 

Пропозиції МАГАТЕ не охоплюють заходів щодо виведення російських збройних сил з території українських ядерних установок та забезпечення ротації персоналу Чорнобильської АЕС, - Держатомрегулювання


Стабільність інфраструктури

  • Спливає третя доба синхронної роботи української та європейської енергосистем.
  • Стабільність української енергосистеми залишається на високому рівні. Частота в мережі, як і завжди, 50 Гц.
  • Україна продовжує самостійно забезпечувати себе електроенергією, сьогодні її вистачає для потреб населення, військових, лікарень, комунальних підприємств та інших споживачів.
  • Стабільно працюють всі види електростанцій, графік споживання в межах норми.
  • Незважаючи на небезпеку та складні умови робот, ремонтні бригади та інші фахівці «Укренерго» та обленерго продовжують обслуговувати інфраструктуру мереж та ремонтувати пошкоджені лінії та підстанції.
  • Сьогодні ремонті роботи велися в Сумській, Харківській, Миколаївській, Запорізькій, Донецькій, Київській областях.
  • Запорізька АЕС та місто Енергодар вже понад два тижні перебувають під контролем російських військових формувань. Поточний стан енергоблоків без змін: працюють два енергоблоки, два енергоблоки в ремонті (№ 1 та № 6), інші – зупинені. Три з чотирьох високовольтних лінії 750 кВ (Запорізька, Південно-Донбаська та Каховська) були пошкоджені в результаті бойових дій в регіоні. Також, 17.03.2022 у період з 14:00 по 20:00, в результаті пошкоджень була відключена лінія автотрансформаторного зв’язку ЗАЕС (750/330 кВ) з Запорізькою ТЕС. Ця лінія може бути використана ЗАЕС для забезпечення електроживлення технологічних систем енергоблоків та видачі потужності при виході з ладу всіх чотирьох штатних високовольтних ліній. Після усунення виявлених пошкоджень роботу лінії було відновлено.

 

  • Газу достатньо. У підземних сховищах близько 9,5 млрд кубічних метрів. Споживання 100 млн кубометрів на добу. Є власний видобуток – близько 50 млн кубів. І ще 10 млн – Україна щодня імпортує з Європи.
  • За 17 березня для потреб країни імпортовано з ЄС майже 10 млн куб. м природного газу. Всього протранспортовано українським споживачам 93,5 млн куб. м блакитного палива.
  • Внаслідок бойових дій відключено 42 газорозподільних станції (ГРС) з 1395.
  • У Миколаївській обл. через ворожі обстріли пошкоджень зазнала КС Мар’ївка: трубно-технологічна обв’язка перед АПО газу, виробничі будівлі та інша інфраструктура без розгерметизації. Співробітники компанії не постраждали. На виконання функцій з транспортування газу інцидент не вплинув.
  • Наразі понад 273 тисячі домогосподарств в Україні не можуть отримувати газ, що ставить життя людей на межу гуманітарної катастрофи.


Міжнародний вимір та санкції

Пропозиції МАГАТЕ не охоплюють заходів щодо виведення російських збройних сил з території українських ядерних установок та забезпечення ротації персоналу Чорнобильської АЕС. На цьому наголосив в. о. Голови Держатомрегулювання України Олег Коріков у своєму зверненні до генерального директора МАГАТЕ Гроссі. «До цього, в нинішній ситуації війни будь-яка експертна чи технічна, дистанційна чи особиста допомога не може бути ефективною» - додав він.


За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Укргідроенерго, Нафтогаз