
15 березня: Ситуація в транспортній інфраструктурі станом на 20:00
Головне:
Укрзалізниця пропонує бізнесу свої потужності, запрошує долучитися до будівництва терміналів на західних кордонах та допоможе аграріям з логістикою добрив і дизельного пального
Рада ухвалила закон про скасування акцизу з палива
Агентство з авіаційної безпеки ЄС (EASA) зупинило видані російським компаніям ліцензії
Укрзалізниця
- Через впровадження у Києві комендантської години з 20:00 15 березня до 7:00 17 березня будуть внесені зміни до графіка руху пасажирських поїздів. У період дії комендантської години вхід до вокзалів Київ-Пасажирський та Дарниця, а також посадка на пасажирські поїзди у Києві будуть дозволені тільки транзитним пасажирам, а також пасажирам, які потрапили на вокзал заздалегідь до комендантської години. Вихід з вокзалу може бути обмежений поліцією з міркувань безпеки.
- Укрзалізниця пропонує бізнесу свої потужності, запрошує долучитися до будівництва терміналів на західних кордонах та допоможе аграріям з логістикою добрив і дизельного пального. Укрзалізниця почне з трьох складових:
- Укрзалізниця пропонує свої виробничі потужності в центральній та західній Україні для релокації виробництв зі сходу країни. Якщо ви виробник і втратили можливість продовжувати роботу, звертайтесь, скажіть, що вам потрібно для відновлення виробництва, і ми підберемо для вас виробничий майданчик на базі наших потужностей. Контакт: Євген Сергійович +38 050 452 22 15.
- Треба будувати інфраструктуру для розвитку експорту та імпорту через західні кордони. Спільно з Мінекономіки пропонуємо приватному бізнесу будувати термінали на стиках з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. Ми надамо головне — залізничну інфраструктуру. Решту допоможе місцева влада. Контакт: Ярослав Андрійович +38 063 462 90 31.
- Посівна. Спільно з Мінагрополітики допоможемо нашим аграріям з логістикою дизпального та добрив. Контакт: Тетяна +38 093 756 24 21.
Дороги
Верховна Ради ухвалила законопроект 7137д про підтримку громадян та бізнесу в Україні на період воєнного стану. Законопроект передбачає скасування акцизу з пального та зменшення ПДВ до 7%.
Порти
- Міжнародна морська організація (IMO) просить визнати моряків ключовими працівниками, а також звільнити їх від обов’язкової військової служби.
Авіа
- Авіакомпанія SkyUp готова передати у мокрий лізинг іноземним авіакомпаніям 15 літаків. Основна умова: не літати до Росії та Білорусі. В авіапарку компанії 15 середньомагістральних літаків Boeing-737, середній вік яких складає 12 років. Це дозволить продовжувати діяльність авіаперевізника під час війни і сплачувати податки в державну казну, зберігати робочі місця 1 300 співробітників. Мокрий лізинг або лізинг з екіпажем — лізинг, за умовами якого повітряне судно включено до сертифіката експлуатанта — лізингодавця, який несе відповідальність за забезпечення безпеки польотів.
Міжнародний вимір та санкції
Агентство з авіаційної безпеки Європейського Союзу (EASA) запровадило обмежувальні заходи проти Росії у зв’язку з військовим вторгненням в Україну. EASA зупинило дії всіх сертифікатів, якщо власник сертифіката знаходиться або проживає в Росії, або іншим чином підпадає під санкції. Йдеться про ліцензії авіаперевізників на продукцію, запчастини, прилади, ліцензії на технічне авіаобслуговування, а також ліцензії тренувальних центрів для організацій і тренувальних пристроїв для імітації польотів. Літаки без відповідних сертифікатів не мають права здійснювати рейси в авіапросторі ЄС. Серед компаній із призупиненими ліцензіями є найбільші російські авіаперевізники такі як «Аерофлот», S7, «Волга-Дніпро», «Уральські авіалінії», «Азур» тощо. Також EASA зупинило дію ліцензії для низки підприємств, які надають технічне обслуговування авіатехніки, зокрема «А-Технікс», «S7 Інжиніринг», «Волга-Дніпро технікс». Також зупинені сертифікати виготовлених у росії повітряних суден Ту-204 і Superjet 100.
Судноплавна компанія Maersk перестала купувати російське паливо для своїх суден. Рішення компанії пов’язане із вторгненням РФ в Україну.
Польська PKP Intercity перевезла понад 500 тис. українців, які рятуються від війни. Українських біженців польськими потягами перевозять безкоштовно.
Джерела: Мінінфраструктури, Укрзалізниця, Укртрансбезпека
