• In English
 • Під головуванням Павла Розенка відбулося засідання Нацради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 13 грудня 2018 року о 13:55

  Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу розробляє деталізований план заходів із виконання Україною зобов’язань, зазначених в Політичній декларації про боротьбу з туберкульозом, схваленій на Нараді високого рівня в рамках 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

  «У вересні цього року,  вперше за весь період існування ООН, для об’єднання світової спільноти у боротьбі з туберкульозом на нараді високого рівня зібралися разом глави держав, урядів і всіх зацікавлених сторін. Представництво України на нараді було найбільш високим з-поміж усіх делегацій, адже Уряд України сьогодні докладає максимум зусиль для протидії поширенню туберкульозу, в тому числі його мультирезистентної форми», - сказав Павло Розенко у ході засідання.

  Віце-прем’єр-міністр нагадав, що за результатами наради високого рівня Генеральної Асамблеї ООН, схвалено Політичну декларацію про боротьбу з туберкульозом, яка стала дороговказом для усього світу щодо протидії туберкульозу під егідою StopTB-партнерства, ВООЗ та Глобального фонду.

  «Зараз Національна рада та її комітети із залученням партнерів розробляють деталізований план заходів із виконання Україною зобов’язань, зазначених в Політичній декларації, а також багатосекторального механізму підзвітності щодо прискорення прогресу у напрямку ліквідації туберкульозу», - зазначив він.

  Віце-прем’ єр-міністр також зауважив, що у липні цього року Міжнародна асоціація протидії СНІДу провела в Амстердамі двадцять другу Міжнародну конференцію з питань СНІДу. Ключове питання Конференції – остаточна зупинка епідемії ВІЛ в регіоні Східної Європи та Центральної Азії. «Офіційна делегація України на конференції представила досягнуті результати та значний прогрес у боротьбі з поширенням епідемії ВІЛ /СНІД в Україні та привернула увагу світової спільноти до нагальних потреб України у сфері запобігання епідемії ВІЛ/СНІДу», - сказав Павло Розенко.

  Серед останніх важливих подій Павло Розенко також назвав роботу на національному рівні із сертифікації валідації ВІЛ та сифілісу серед новонароджених, яка підтримується ЮНІСЕФ та ВООЗ.

  Протягом ІІІ кварталу 2018 року також велась активна робота в комітетах Національної ради та здійснювалися заходи з нагляду за реалізацією програм Глобального фонду в Україні. Зокрема, проведено спільне засідання двох комітетів Національної ради, здійснено моніторинговий візит до Харківської області, а також візит з нагляду до міста Полтава.

  Члени Національної Ради ознайомилися з інформацією про стан забезпечення регіонів України антиретровірусними, протитуберкульозними препаратами, а також препаратами для замісної підтримувальної терапії, заслухали інформацію щодо результатів реалізації грантів Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією у першому півріччі 2018 року тощо.