• In English
 • 13 березня відбулося засідання Комісії ТЕБ та НС
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 березня 2024 року о 13:52

  13 березня відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Віце-прем’єр-міністра з відновлення України ― Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова. Участь також взяли т.в.о. Голови ДСНС Андрій Даник, заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький, представники регіонів.

  Члени комісії розглянули низку важливих питань щодо запобігання лісовим пожежам влітку, підготовку водойм, удосконалення системи оповіщення про небезпеку, ознайомилися з результатами технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту.

  Одним з перших питань Комісія опрацювала заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2024 року. Пожежі в природних екосистемах є однією із найбільших загроз пожежонебезпечного періоду на території України. З доповідями про результати роботи у минулому році та заплановані заходи у цьому році виступили представники Міндовкілля, ДАЗВ, Мінагрополітики та ДСНС. Прийнято низку рішень: зокрема, забезпечити виконання комплексних планів дій щодо протипожежного захисту лісів, торфовищ і сільгоспугідь протягом 2024 року та профілактичних та попереджувальних заходів, активізувати через медіа роз’яснювальну роботу з населенням про дотримання вимог пожежної безпеки в лісах та відповідальність за їх порушення.

  Крім того, Комісія розглянула стан підготовки місць відпочинку на водних об’єктах України до прийняття відпочиваючих. За інформацією ДСНС, основними причинами загибелі людей на воді є стан алкогольного (наркотичного) сп’яніння, порушення правил поведінки на воді, під час риболовлі, нещасні випадки. За результатом доповіді та з урахуванням воєнного стану Державна комісія вирішила продовжити дію заборони відвідування місць масового відпочинку населення на водних об’єктах Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей. В цілому ж, серед іншого, обласним та Київській міській військовим (державним) адміністраціям рекомендовано визначити місця масового відпочинку населення на водних об’єктах та зобов’язати керівників таких місць обладнати їх відповідно до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України.

  Важливим питанням на порядку денному Комісії став розгляд стану готовності та результати технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту. Обстеження (перевірки) об’єктів фонду захисних споруд здійснюються щоквартально. ДСНС проінформувала, що за результатами перевірок протягом четвертого кварталу 2023 року встановлено, що кількість готових до укриття населення об’єктів фонду захисних споруд постійно збільшується. Показники свідчать і про покращення стану готовності та доступності даних об’єктів.

  Підіймалось на засіданні і питання щодо роботи автоматизованих систем централізованого оповіщення. На сьогодні вони знаходяться в працездатному стані, але водночас потребують постійної модернізації та вдосконалення.