• In English
 • 11 листопада: Ситуація у соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 листопада 2022 року о 19:18

  Головне: 

  Відтепер на платформі єДопомога у заявці відображається, скільки разів людина отримувала допомогу. «Лічильник допомог» збільшить кількість сімей, які отримають підтримку через платформу єДопомога під час війни. Багато благодійників турбувалися тим, що на платформі є родини, які жодного разу не отримували допомогу і було б непогано якось виділяти заявки таких сімей. Гуманітарна платформа єДопомога  створена Мінсоцполітики за підтримки Мінцифри, Світового банку та ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції. Платформа має три напрями: грошова допомога від держави (єДопомога державна); отримання та надання волонтерської допомоги (єДопомога волонтерська); виплати від міжнародних організацій (єДопомога міжнародна). На платформі можна дізнатися, як отримати гроші від держави, залишити заявку на допомогу або запропонувати підтримати інших у забезпеченні продуктами харчування, одягом, ліками тощо.

  Всі медичні послуги від звернення до сімейного лікаря і до протезування й реабілітації є і будуть доступними для ветеранів. МОЗ спільно з Мінветеранів на робочій зустрічі обговорили питання надання медичної та реабілітаційної допомоги як складової державної ветеранської політики. Програма медичних гарантій (ПМГ) вже покриває більшість затребуваних послуг для ветеранів, проте профільне міністерство вивчає, які з пріоритетних для ветеранів послуг не є безоплатними та мають бути внесені до ПМГ. Міністерство вже розширило Програму медгарантій двома пакетами послуг, які надзвичайно актуальні й для ветеранів. Зокрема, пакет «Комплексна реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» запроваджує європейський підхід в реабілітації, коли мультидисциплінарна команда фахівців комплексно працюватиме з пацієнтом протягом якнайменш трьох годин. Саме така мультидисциплінарна та якісна реабілітаційна допомога дозволить в максимально короткі терміни повернути пацієнтів, в тому числі й ветеранів, до повноцінного життя. Також триває робота над розбудовою системи психологічної реабілітації.

  МОЗ готує прогресивний проект у сфері менеджменту медичних відходів за підтримки Світового банку. Міністерство охорони здоров’я планує закупити 50 комплектів для деконтамінації епідемічно небезпечних медичних відходів для закладів охорони здоров’я для всіх областей та м. Києва відповідно до визначеної регіонами потреби. Це черговий крок серед комплексу заходів з організації безпечного поводження з медичними відходами, зокрема тими, що утворюються в результаті вакцинації. Запланована закупівля обладнання для деконтамінації інфекційно небезпечних медичних відходів – унікальний інфраструктурний проект, завдяки якому буде створено умови для знезараження медичних відходів, які після перероблення придатні до повторного використання. Наразі в Україні немає жодної установи чи компанії, яка б обробляла медичні відходи методом стерилізації. Заклади охорони здоров’я, які встановлять нове обладнання, заощадять на закупівлі послуг з утилізації медичних відходів. Такий результат є однією з принципових цілей спільних проектів МОЗ України та Світового банку, спрямованих на розвиток інфраструктури медзакладів в Україні.

  У межах домовленостей Міністерства освіти і науки України з компанією «Google» та ЮНЕСКО триває забезпечення потреб українських педагогічних працівників хромбуками. Загалом у регіони України доставлено понад 35 тис. девайсів із запланованих 50 тис.

  8 листопада 2022 року за участі та підтримки Міністерства освіти і науки України в форматі зум-вебінару відбулась XІ Міжнародна науково-практична конференція «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу. Відновлення: виклики, підходи та інструменти». Конференція мала на меті створити рекомендації, що сприятимуть відновленню вищої освіти в Україні, забезпеченню та удосконаленню її якості.

  Міністерство освіти і науки України оголосило щорічний конкурс проектів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених.

  Мережа освітніх хабів розширюється: черговий хаб відкрив двері для внутрішньо переміщених осіб та місцевих жителів Волині. Тут безкоштовно навчають IT-спеціальностей, робочих професій, української та англійської мови, надають психологічну та емоційну підтримку, допомагають в освоєнні фахових навичок, а також навчають за державною програмою дітей та підлітків, які цього потребують.

  Експерти ЮНІСЕФ у партнерстві з культурною платформою «Закарпаття» розробили прості активності, які вчителі можуть виконувати з дітьми, щоб допомогти упоратися зі страхом і розгубленістю під час сигналу «повітряна тривога». Спільна ініціатива Міністерства освіти і науки та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки першої леді Олени Зеленської створена, щоб підтримати освіту дітей в умовах обмежень та викликів через війну.

  11 листопада: Ситуація у соціальній сфері