• In English
 • Інформація про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли до Кабінету Міністрів України у 2018 році

             2018-рік-інтернет.doc

             Впродовж 2018 року до Кабінету Міністрів України надійшло 25 758 індивідуальних та колективних звернень від 211 511 громадян з усіх регіонів України та з-за кордону. З них 2 374 – звернення, подані на особистому прийомі в приймальні Кабінету Міністрів України.

            Найбільше звернень до Кабінету Міністрів України надійшло від жителів   м. Києва, Харківської та Дніпропетровської областей, найменше – з Автономної Республіки Крим, з-за кордону та з Луганської області.

             Найбільш актуальними питаннями, що порушували громадяни у зверненнях до Прем’єр-міністра України та Кабінету Міністрів України впродовж року, були:

  • соціального захисту  – 29 відсотків від усіх звернень;
  • забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян  – 19,6 відсотка;
  • комунального господарства  – 9,4 відсотка;
  • діяльності центральних органів виконавчої влади – 6,8 відсотка;
  • фінансової, податкової, митної політики – 3,9 відсотка.

             Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2010 р.   № 924 «Про організацію особистого прийому у Кабінеті Міністрів України» проводилась робота щодо організації особистого прийому членами Кабінету Міністрів України відповідно до затвердженого графіка.

             За вказаний період членами Кабінету Міністрів України або за їх дорученнями уповноваженими ними посадовими особами проведено 128 прийомів громадян, під час яких звернулося 916 громадян.

            Постановою від 27 грудня 2018 р. № 1139 Уряд затвердив внесення змін до Порядку організації та проведення особистого прийому громадян у Кабінеті Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня  2010 року № 924.

          Зміни забезпечують вдосконалення положень зазначеного Порядку, зокрема, передбачено проведення особистого прийому громадян у приймальні Кабінету Міністрів України Першим віце-прем’єр-міністром України, віце-прем’єр-міністрами України, міністрами, які не очолюють міністерства, та здійснення особистого прийому громадян іншими міністрами безпосередньо у міністерствах у визначеному ними порядку.

                 За 2018 рік на Урядовий портал надійшло 12 619 електронних звернень.

              Відповідно до графіка, затвердженого Прем’єр-міністром України,  проводилась пряма телефонна лінія Кабінету Міністрів України за участю членів Уряду, керівників інших центральних органів виконавчої влади. Відбулися 97 заходів, під час яких громадянам було надано необхідні відповіді та роз’яснення, вжито відповідних заходів реагування.

              Продовжує свою роботу сервіс «Електронні петиції» Урядового порталу, на якому станом на кінець 2018 р. опубліковано 2 026 електронних петицій.

              За даними, поданими центральними та місцевими органами виконавчої влади, до органів виконавчої влади разом надійшло 605 407 звернень від більш ніж 2,3 млн  громадян.

  Управління з питань роботи із зверненнями громадян Секретаріату Кабінету Міністрів України