14:00
16:00
5 травня на Батьківщину повертаються українські військові авіатори, які впродовж 4 тижнів в екстремальних кліматичних умовах виконували завдання спільної українсько-данської операції з перевезення пального на острові Гренландія «Північний сокіл-2018».
Зустріч журналістів, які висвітлюватимуть повернення військово-транспортного літака Іл-76 Повітряних Сил Збройних Сил України, 5 травня о 14.00 (час прильоту може корегуватися відповідно до метеоумов) біля КПП військового майданчика аеродрому «Бориспіль» (орієнтир – заправка WOG при в’їзді в місто з боку Києва).
За довідками, акредитацією та уточненням часу прильоту літака Іл-76 звертатися за телефоном прес-центру Командування Повітряних Сил Збройних Сил України: (097) 927-80-61. Контактна особа: Марина Добровольська.
Під час акредитації обов’язково вказати:
-повне найменування засобу масової інформації;
-прізвище, ім’я та по батькові журналіста або працівника ЗМІ;
-серію та номер паспорта, коли і ким виданий;
-номер редакційного посвідчення або інших документів, що засвідчують належність журналіста, працівника ЗМІ до засобу масової інформації.
Прохання до представників ЗМІ при прибутті до військової частини при собі обов’язково мати паспорт громадянина України та редакційне посвідчення.
Довідково
На острові Гренландія українські військові льотчики виконували завдання у важких кліматичних умовах Арктики, при температурі повітря до -50 градусів та швидкості вітру до 15-20 метрів на секунду, а також за відсутності наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів.
У ході цьогорічної операції літаком Іл-76 Повітряних Сил Збройних Сил України перевезено більше 700 тонн пального та близько 25 тонн супутніх вантажів з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд» на острові Гренландія.
Український військово-транспортний літак Іл-76 за своїми льотно-технічними характеристиками дозволяє здійснювати завантаження та розвантаження великогабаритних вантажів за допомогою кранового обладнання літака та здійснювати зліт та посадку на укорочені смуги, мінімально обладнані навігаційними засобами.
До виконання місії було залучено 22 українських військовослужбовця Повітряних Сил Збройних Сил України.