12:00
13 березня відбудеться прес-конференція щодо відзначення подій Української революції 1917-1921 рр.
Початок заходу: 12:00
Місце проведення: Національне інформаційне агентство “Укрінформ”, 1 поверх. (Київ, вул. Б. Хмельницького 8/16)
Учасники заходу:
Павло Розенко – Віце-прем'єр-міністр України
Володимир В’ятрович – Голова Українського інституту національної пам'яті
Артем Біденко – державний секретар Міністерства інформаційної політики України
Що таке Українська революція? Які її досягнення? Чому Українська Соціалістична Радянська Республіка не була формою української державності? Які елементи “гібридної війни” проти Української Народної Республіки успадкувала і використовує російська пропаганда сьогодні? Які уроки з подій 1917-1921 рр. має винести Україна, щоб вистояти і перемогти в сучасній війні? Як держава вшановуватиме сторіччя революції? Про ці та інші теми, а також заходи, що відбудуться упродовж року в контексті відзначення подій Української революції, йтиметься на прес-конференції.
Довідково:
У березні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917-1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу у ХХ столітті.
Сьогодні Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917-1921 років.
Початок революції пов’язаний зі створенням Української Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським 17 березня 1917 року. За короткий час вона перетворилася з представницького органу українського громадського руху на повноцінний парламент Української Народної Республіки.
В ході революції український народ уперше в ХХ сторіччі створив суверенну національну державу з усіма належними ознаками: територія, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мова. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави та Західно-Української Народної Республіки українці довели свій потенціал національного державотворення. Вперше після століть бездержавності відбулось об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель.
Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі українців. Здобутки революції та причини її поразки мають стати важливим уроком для сучасної України.
Прес-служба
Українського інституту національної пам’яті
uinp.ua@gmail.com тел.:
+380 44 281 08 91; 097 236 57 48