• In English
 • 21 квітня відбудеться конференція з питань інтелектуальної власності та боротьби з інтернет-піратством
  опубліковано 18 квітня 2016

  18
  квітня

  09:30

  понедiлок
  Додати в календар 2016-04-18 09:30:59 2020-02-26 22:12:21 Europe/Kiev 21 квітня відбудеться конференція з питань інтелектуальної власності та боротьби з інтернет-піратством Event organizer. event@organizer.email

  21 квітня відбудеться Всеукраїнська науково-практичної конференція «Проблеми підготовки фахівців з інтелектуальної власності, інформаційно-аналітичної та інноваційної діяльності», де, зокрема,  обговорюватимуться питання проблеми інтернет-піратства,  підготовки фахівців з інтелектуальної власності тощо.

  В роботі конференції візьмуть участь в.о. Голови Державної служби інтелектуальної власності Антоніна Малиш, директор Департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі Олена Мініч, директор Інституту інтелектуальної власності Дмитро Андреєв.

  Заплановано підхід до преси.

  Початок заходу: 10.00.

  Місце проведення: Київ, вул. Харківське шосе, 210, Інститут інтелектуальної власності.

  Акредитація ЗМІ за тел. :095 777 08 88

   

  Довідково

  Україна залишається одним з головних піратів «списку 301» торгового представництва США (USTR). Це так званий список світових країн-порушників інтелектуальної власності, в якому США традиційно висувають претензії до України за трьома критеріями:

  -      високий рівень інтернет-піратства

  -      використання піратського програмного забезпечення в держорганах і легалізація відповідних комп'ютерних програм

  -      проблемні питання з організацією збору та розподілу авторських відрахувань

  Піратський статус - це не лише репутаційні втрати України. Водночас такий статус передбачає виключення нашої країни з «Загальної системи привілеїв» (GSP) - програми американського уряду з підтримки економічного зростання країн,  що розвиваються. Відповідно щороку наші фінансові втрати складають сотні мільйонів доларів інвестицій. Окрім цього, діє заборона безмитного ввозу на територію США  української продукції на аналогічну суму.

  Водночас чинники інтелектуальної власності стали фундаментом успіху економік таких країн, як Південна Корея, Сінгапур, Малайзія, Таїланд. Саме офіційне визнання з боку держави інтелектуальної власності може надати економічному розвитку країни потужний стимул. Схожий за масштабами ефект свого часу дав розвиток ІТ-галузі, яка відкрила приховані можливості економічного зростання багатьох держав.

  Основою будь-якої інновації є об’єкти інтелектуальної власності: винаходи, корисні моделі, промислові зразки, комерційні таємниці тощо. У сучасному світі без застосування об’єктів інтелектуальної власності практично  неможливо вивести товари чи послуги на ринок, а також забезпечити їх конкурентоздатність. Але для цього потрібні фахівці, які володіють спеціальними знаннями з питань створення об’єктів інтелектуальної власності, набуття, здійснення та захисту прав на них. Це мають бути спеціалісти з управління інтелектуальною власністю - від виникнення інноваційної ідеї до комерціалізації інноваційної продукції на ринку.

  Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми підготовки фахівців з інтелектуальної власності, інформаційно-аналітичної та інноваційної діяльності» повинна стати зручною платформою для розробки ефективної освітньої програми з підготовки відповідних менеджерів нової генерації, здатних передати створені науковцями об’єкти інтелектуальної власності до промисловості, що дасть імпульс для прискореного зростання економіки України.

  Організатори: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Державна служба інтелектуальної власності, Міністерство освіти і науки України, Інститут інтелектуальної власності Національного університету «Одеська юридична академія»