• In English
  • 21 лютого перший заступник Голови Держкомтелерадіо візьме участь у вшануванні пам’яті Олени Теліги

    21
    лютого

    12:00

    13:00

    четвер
    Бабин Яр, м. Київ

    21 лютого 2019 р. о 12:00 у Бабиному Яру біля пам’ятника Олені Телізі та Пам’ятного хреста, встановленого на її честь, відбудеться вшанування пам’яті видатної української поетеси, публіциста, літературного критика та громадської діячки Олени Теліги.

    У заході візьмуть участь перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, представники органів державної влади, духовенства, громадських організацій, вихованці  інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва.

    Довідково

    Але  для  мене  —  у  святім  союзі: 

    Душа  і  тіло,  щастя  з  гострим  болем. 

    Мій  біль  бринить,  зате  коли  сміюся, 

    То  сміх  мій  рветься  джерелом  на  волю! 

    Вітрами  й  сонцем  Бог  мій  шлях  намітив, 

    Та  там,  де  треба,  —  я  тверда  й  сувора. 

    О,  краю  мій,  моїх  ясних  привітів 

    Не  діставав  від  мене  жодний  ворог. Олена Теліга. Сучасникам.

    Поетеса, силу слова якої порівнюють з поезією Лесі Українки, народилась у 1906 році у Підмосков’ї в родині професора, майбутнього міністра УНР Івана Шовгеніва. Тривалий час жила в еміграції у Європі, але свій життєвий вибір зробила на користь України, присвятивши розбудові її незалежності свій талант і все своє недовге життя. У жовтні 1941 року в надії на національне визволення й відродження самостійної України Олена Теліга прибуває похідною групою ОУН до окупованого німцями Києва.

    У Києві Олена Теліга очолює Спілку українських письменників, редагує літературно-мистецький журнал "Літаври", організовує пункт харчування для киян, які залишилися в окупації і потерпали від голоду. Навіть під загрозою арешту і смерті Олена Теліга не залишає Київ і боротьбу за Україну. 21 лютого 1942 року на тридцять п'ятому році життя Олена Теліга разом із її чоловіком Михайлом Телігою та іншими членами ОУН була розстріляна німцями у Бабиному Яру.

    «Олена Теліга - зразок суспільної поведінки людини, позбавленої комплексів меншовартості й страху. Це те, що зветься справжнім характером. Невипадково вона так часто у своїх поезіях вживала слово "грань", яким, з одного боку, означувала чітку межу між добром і злом, своїми і чужими, життям і смертю, а, з другого, вимагала від своїх героїв її переступити, відважитися на вчинок гідний лицаря. Сьогодні неможливо уявити Олену Телігу поза духовним і культурним життям України. Залишається одне: осягнути велич її духу», - говорить перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.