• In English
 • 19 листопада відбудеться закриття змагань першого в Україні Національного хакатону із кіберзахисту
  опубліковано 18 листопада 2021

  19
  листопада

  12:00

  13:00

  п’ятниця

  19 листопада о 12:00 відбудеться закриття змагань першого в Україні Національного хакатону із кіберзахисту за участі перших осіб держави, які нагородять переможців.

  15-19 листопада, п'ять днів поспіль триває перший в Україні Національний хакатон із кіберзахисту за форматом хакатонів НАТО.

  16 команд змагалися за перемогу у завданнях, наближених до реальних: знаходили рішення, що допоможуть державі у кіберзахисті.

  Учасники хакатону – це талановиті молоді люди з освітніх закладів України та фахівці з організацій сектору безпеки та оборони і критичної інфраструктури. Їхні судді та ментори – провідні українські експерти з кіберзахисту.

  Запрошуємо журналістів до висвітлення заходу на 11:30 – одна з команд продемонструє, як відбувалися змагання. Також буде змога поспілкуватись із суддями та першими дізнатися про переможців.

  Місце проведення: Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України (м. Київ, вул. Солом’янська, 13)

  Акредитація на захід – до 10:00, 19 листопада – за телефоном 38 097 888 63 86 або на електронну пошту press@dsszzi.gov.ua Кількість місць обмежена.

  Довідково

  Про Національний хакатон із кіберзахисту

  Проблематика:

  У сучасному світі війни відбуваються не лише у фізичній площині. Тепер це явище актуальне і на просторах інтернету. Тут існують свої кібервійська, які щодня атакують інформаційні ресурси державних органів. Особливо об’єкти, які забезпечують життя людей: поштові служби, транспорт, постачання газу, електроенергії – та багато інших.

  Такі об’єкти професіонали називають критичною інфраструктурою. Коли виходять із робочого ладу інформаційні ресурси таких об’єктів – зупиняється вся система, а інколи й економіка в цілому.

  Тому держава проводить у цьому напрямі комплексну роботу із захисту інформаційних систем вищезгаданих критичних об’єктів. Одним із її напрямків є навчання. У світі зараз існує поняття ХАКАТОН – від слів “хакер” і “марафон», тобто пошук рішень для розв’язання певної проблеми у форматі колективної роботи.

  Стратегічним партнером України як у сфері оборони, так і в кібербезпеці є НАТО.

  В Україні вже проводили оборонні хакатони за форматом НАТО, але це – перший хакатон у сфері кіберзахисту.

  Організатором заходу з боку сектору безпеки і оборони України є Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації – державний орган, відповідальний за кіберзахист державних інформаційних ресурсів та об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.

  Мета:

  Простимулювати розвиток інновацій, обмін знаннями та співпрацю між оборонним та ІТ-секторами країни, науковцями та експертами у сфері кіберзахисту.

  Як відбувалися змагання:

  Було три команди (синя, зелена та біла), три учасники в кожній – і три типи завдань.

  Сині (16 команд) – це талановиті молоді люди та професіонали з організацій компоненту сектору безпеки та оборони, наукових кіл і освітніх закладів України, які за підтримки менторів розробляють рішення для вирішення завдань хакатону.

  Зелена (одна команда, шестеро людей) – експерти з кіберзахисту. Вони також беруть участь у розробленні рішень, але, на відміну від синіх команд, не змагаються за призові місця через свій професійний статус.

  Білі команди – ментори та судді хакатону – складаються з провідних міжнародних і вітчизняних експертів, представників наукових кіл, ІТ-сектору, сфери освіти та сектору безпеки та оборони.

  Результати:

  Розробка комплексу архітектурних, програмних і процедурних рішень, які дозволяють ефективно вирішувати проблеми безпеки в кіберпросторі, а також забезпечувати захист державних інформаційних ресурсів та об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.

  Захід відбувся за підтримки Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Офісу віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Проекту обміну знаннями Україна-НАТО C4, Посольства США в Україні та Проекту “Кібербезпека критичної інфраструктури України” (USAID Cybersecurity for Critical Infrastructure in Ukraine).

  Організатор:

  Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України

  Співорганізатор: Центр стратегічних комунікацій «СтратКом Україна».