• In English
 • Фінансова підтримка та технічна допомога

  Європейською Комісією 05.03.14 оприлюднено інформацію щодо пакету заходів ЄС підтримки України на період до 2020 року, обсягом до 11 млрд.євро.

  Включає макрофінансову допомогу (кредитні ресурси) у розмірах 610 млн. євро і 1 млрд. євро; грантову допомогу ЄС - 1,4 млрд. євро. (включаючи 400 млн. євро, у рамках існуючих програм), кредитних ресурсів Європейський банк реконструкції та розвитку (5 млрд. євро) та Європейський інвестиційний банк(3 млрд. євро).

  Угода про фінансування Контракту для України з розбудови держави між Урядом України та ЄС підписана 13.05.14 (м. Брюссель). Угодою передбачено надання 355 млн. євро безповоротної допомоги для розв’язання короткострокових економічних проблем і підготовки до проведення реформ в рамках Угоди про асоціацію (250 млн. євро надійшло до загального фонду Державного бюджету у червні 2014 р., 105 млн. євро – очікується у ІІІ кварталі 2015 р. за умови виконання загальних та спеціальних умов Угоди).

  Водночас, допомога ЄС (з 2007 р.) надається Україні в рамках:

  1. Європейського інструменту сусідства та партнерства шляхом реалізації:
   • 203 проектів технічної допомоги (обсягом близько 265 млн.євро);
   • 6 програм секторальної бюджетної підтримки (обсягом 344 млн. євро, з яких отримано 218,084 млн. євро). В рамках програм секторальної бюджетної підтримки допомога надходить до державного бюджету для підтримки реформування сфери енергетики (програма завершена), охорони навколишнього середовища, енергоефективності, транспорту, управління кордонами, усунення бар’єрів в торгівлі (стандартизації);
   • проектів Twinning (з 61 проекту: 28 завершено, 33 знаходиться на різних стадіях підготовки та реалізації). До реалізації проектів залучені 45 державних органів (установ);
   • 4 програми прикордонного співробітництва (120 діючих проектів, які зареєстровані в Мінекономрозвитку, на суму 77 млн євро).
  2. Інструменту співробітництва з ядерної безпеки (обсягом близько 50 млн. євро).
   Допомога в рамках інструменту спрямована на вдосконалення управління безпекою на атомній електростанції Націона́льної а́томної енергогенеру́ючій компа́нії (НАЕК) "Енергоатом", ліцензування потужностей для радіоактивних відходів, запровадження «RODOS» в Інформаційному та аварійно-технічному центрі України, реалізацію заходів, пов'язаних із безпекою роботи АЕС, сприяння введенню в експлуатацію потужностей з переробки радіоактивних відходів на Рівненській та Запорізькій АЕС тощо.
  3. Інструменту ТАІЕХ.
   Інструмент інституційної розбудови TAIEX спрямований на підвищення професійної спроможності українських державних службовців у сфері європейської інтеграції, надання короткострокової консультаційно-експертної допомоги з наближення до права Європейського Союзу законодавства України та його подальшого впровадження.

  З моменту початку використання TAIEX в Україні (2006 рік) 10040 представників органів державної влади взяли участь у 451 заході, організованому у рамках ТАІЕХ, серед яких 106 заходів – за ініціативи Європейської Комісії, 345 – за ініціативи України.

  Заходи TAIEX проводились у наступних сферах:

  • юстиція та внутрішні справи (98);
  • внутрішній ринок (207);
  • навколишнє середовище, телекомунікації та транспорт (84);
  • сільське господарство та безпека харчових продуктів (62).

  Документи

  Карта залучення міжнародної допомоги

  Допомога ЄС у відновленні України (брошура)