• In English
 • Про парламентські слухання на тему: «Пріоритети екологічної політики Верховної Ради України на наступні п'ять років» 27 листопада 2019 року


  У залі пленарних засідань Верховної Ради під головуванням заступника Голови Верховної Ради України Кондратюк О.К. відбулися парламентські слухання на тему: «Пріоритети екологічної політики Верховної Ради України на наступні п'ять років».

  Із доповіддю виступив Міністр енергетики та захисту довкілля Оржель О.А., із співдоповідями – Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Бондаренко О.В. і заступник Голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування Маріковський О.В.

  Доповідач від Уряду у своєму виступі, зокрема, зазначив, що Угода про асоціацію з Європейським Союзом ставить чіткі завдання перед Україною щодо удосконалення екологічної політики, яка дозволить нашій країні інтегруватися в європейський політичний та економічний простір. Міністр енергетики та захисту довкілля поінформував про перші кроки, які зроблені міністерством у співпраці з народними депутатами. Зокрема, це робота над законопроектами щодо легалізації видобутку бурштину з акцентом на рекультивацію земель; створення та розширення територій природно-заповідного фонду; запровадження аукціонів на будь-які ресурси; підготовка законопроектів щодо обмеження використання пластикових пакетів та заборони одноразового пластику; цифровізація усіх ресурсів, зокрема, галузь лісового господарства. Також він наголосив на важливості моніторингу якості повітря та врахування змін клімату, створення повного пакету нормативних актів щодо поводження з відходами, інвентаризації лісів та усіх надр.

  У своїх виступах промовці зазначили, що процеси глобалізації та суспільних трансформацій підвищили пріоритетність збереження довкілля, а отже, потребують від України вжиття термінових заходів. Протягом тривалого часу економічний розвиток держави супроводжувався незбалансованою експлуатацією природних ресурсів, низькою пріоритетністю питань захисту довкілля, що унеможливлювало досягнення збалансованого (сталого) розвитку.

  Промовці наголошували, що в Україні на сьогодні існують водночас і горизонтальні, і секторальні проблеми у сфері охорони довкілля. Так, Україна потерпає від надмірного та незаконного використання природних ресурсів, забруднення атмосферного повітря, водних ресурсів та ґрунтів. Водночас діючий орган екологічного контролю та низький ступінь відповідальності за екологічні правопорушення не забезпечують дотримання природоохоронних норм. Разом з тим, зазначили, що в Україні дуже низька екологічна свідомість населення, тому необхідно впровадити загальнодержавну програму підвищення екологічної свідомості населення. Також наголошували, зокрема, на тому, що Україна посідає останнє місце серед європейських країн з управління відходами.

  На думку учасників слухань, зокрема, необхідно ухвалити законопроекти про управління відходами, про батарейки, батареї та акумулятори, про відходи електричного та електронного обладнання, про скорочення обігу пластика тощо; вжити заходів для створення та забезпечення функціонування спеціально уповноваженого органу з питань моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів і торгівлі квотами на викиди парникових газів.

  Загалом в обговоренні питання взяли участь 30 учасників парламентських слухань, зокрема, заступник Міністра енергетики та захисту довкілля Абрамовський Р.Р., Голова Державної служби геології та надр Опімах Р.Є., тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державного агентства водних ресурсів Хорєв М.Ю., тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державної екологічної інспекції Фірсов Є.П., тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державного агентства з управління зоною відчуження Ковальчук О.Л., народні депутати України, представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, наукових установ, громадських організацій.