• In English
 • Про парламентські слухання на тему: «Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату» 4 липня 2018 року


  У залі пленарних засідань Верховної Ради під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради Геращенко І.В. відбулися парламентські слухання на тему: «Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату».

  Із доповіддю виступив Міністр екології та природних ресурсів Семерак О.М., зі співдоповіддю – перший заступник Голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Дирів А.Б.

  У своєму виступі Міністр Семерак О.М., зокрема, зазначив, що глобальна зміна клімату – одна з найгостріших екологічних проблем, які стоять перед людством. Згідно з прогнозами провідних міжнародних наукових центрів з дослідження клімату, протягом століття температура підвищиться більш ніж на 2 градуси за Цельсієм. Такі темпи глобального потепління спричинять серйозні кліматичні зміни і різні екосистеми опиняться під загрозою зникнення. Сучасні прогнози настання несприятливих метеорологічних явищ вказують на необхідність сприймати їх за норму сьогодення. Виникає потреба в розробленні та реалізації плану заходів з адаптації до змін клімату.

  Міністр повідомив, що наприкінці минулого року Міністерство екології та природних ресурсів за підтримки USAID завершило розробку Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 року у дусі Паризької кліматичної угоди. Україна вперше отримала довготерміновий документ, який сформував стратегічне бачення розвитку економіки в цілому і дозволить провести в країні загальну технологічну модернізацію та більш ширше впровадити альтернативні джерела енергії, що у результаті призведе до скорочення викидів парникових газів.

  Доповідач від Уряду також наголосив, що Україна активно рухається в напрямку вдосконалення кліматичної політики. За його словами, минулого року Урядом було затверджено Концепцію реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року, яка стала першим цілісним державним актом у сфері зміни клімату, а також схвалено Енергетичну стратегію України до 2035 року.

  У своїх виступах промовці зазначали, що зміна клімату є однією з основних проблем світового розвитку з потенційно серйозними загрозами для глобальної економіки та міжнародної безпеки внаслідок підвищення прямих і непрямих ризиків, пов’язаних з енергетичною безпекою, забезпеченням продовольством і питною водою, стабільним існуванням екосистем, ризиків для здоров’я і життя людей. Наголосили на необхідності переходу до використання відновлюваних джерел енергії і збереження наших кліматичних умов в тому стані, в якому вони є зараз.

  На думку учасників слухань, питання зміни клімату – це не лише питання екології, але також це є питання енергетики, енергоефективності, інфраструктури та транспорту, промисловості, сільського господарства. Воно матиме суттєвий вплив на те, як буде розвиватися країна у наступні десятиліття.

   В обговоренні теми слухань взяли участь 27 учасників парламентських слухань, зокрема, заступник Міністра екології та природних ресурсів Кузьо М.С., заступник Міністра інфраструктури Довгань В.М., директор Представництва ПРООН в Україні Янтомас Хімстра, ректор Національного лісотехнічного університету Туниця Ю.Ю., голова Всеукраїнської екологічної ліги Тимочко Т.В., голова Національного екологічного центру України Гаврилюк Р.Б., народні депутати, представники громадських організацій, профільних наукових установ, науковці, експерти.