• In English
 • Про парламентські слухання на тему: "Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні" 24 травня 2017 року

  У залі пленарних засідань Верховної Ради відбулися парламентські слухання на тему: «Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні» під головуванням заступника Голови Верховної Ради Сироїд О.І.

  Із доповіддю виступила Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н.М., зі співдоповідями - Голова Комітету з питань запобігання і протидії корупції Соболєв Є.В. та Директор Національного антикорупційного бюро Ситник А.С.

  Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н.М. представила щорічну доповідь щодо реалізації засад антикорупційної політики. У своєму виступі, зокрема, зазначила, що спільними зусиллями Уряду та парламенту вживаються рішучі кроки на шляху подолання такого суспільно-шкідливого явища, як корупція. Характеризуючи в цілому стан справ з протидії корупції, наголосила, що на сьогодні в Україні сформована та функціонує принципово нова антикорупційна система, яка, у відповідності до міжнародних стандартів та кращих світових практик, має переважно превентивний характер і орієнтована на створення в суспільстві ефективних механізмів попередження корупції. Закликала народних депутатів підтримати проект національної доповіді, оскільки, за її словами, основні положення проекту будуть покладені в основу напрацювання нової антикорупційної стратегії держави.

  У своєму виступі Директор Національного антикорупційного бюро Ситник А.С., зокрема, повідомив, що наразі Національне антикорупційне бюро розслідує майже 400 проваджень, за якими заарештовано майно та кошти на сотні мільйонів гривень та мільйони доларів. Водночас зазначив, що відсутність Антикорупційного суду несе проблеми щодо результативності розслідування корупційних справ.

  Учасники парламентських слухань у своїх виступах наголошували, що питання викорінення корупції в українському суспільстві є найголовнішим пріоритетом на сучасному етапі. Констатували, що наразі найголовніша проблема – це політична корупція, з якою мусить боротися все українське суспільство. На думку промовців, основним кроком у подоланні політичної корупції є прийняття нового закону про вибори на пропорційній основі з відкритими списками.

  В обговоренні питання взяли участь 20 учасників парламентських слухань, зокрема, перший заступник Міністра юстиції Севостьянова Н.І., керівник громадської організації «Центр протидії корупції» Шабунін В.В., голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, а також народні депутати України, представники громадських організацій.