• In English
 • Про парламентські слухання на тему: "Пріоритетність додержання страхових засад при реформуванні пенсійної системи" 7 червня 2017 року

  У залі пленарних засідань Верховної Ради під головуванням заступника Голови Верховної Ради Сироїд О.І. відбулися парламентські слухання на тему: «Пріоритетність додержання страхових засад при реформуванні пенсійної системи».
  Із доповіддю виступив Міністр соціальної політики Рева А.О., зі співдоповідями – Голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Денісова Л.Л., а також заступник Голови Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю Шухевич Ю.Р.
  У своєму виступі Міністр соціальної політики Рева А.О., зокрема, зазначив, що комплекс змін, який підготував Уряд, спрямований на зміцнення солідарної системи, забезпечення її прозорості і прогнозованості. За його словами, підвищення пенсій, яке пропонуватиметься, не буде мати інфляційного характеру і не призведе до підвищення цін. Наголосив, що ці зміни мають поступово ліквідувати стереотип про пенсію як про те, що буде дано державою незалежно від того, працюєш ти чи ні.
  Міністр соціальної політики закликав народних депутатів підтримати пропозиції Уряду з реформування пенсійної системи, оскільки, за його словами, основні положення урядових ініціатив становитимуть міцну основу для побудови справедливої пенсійної системи на страхових засадах.
  Учасники парламентських слухань наголосили на необхідності осучаснення пенсій. У виступах також зазначалося, що Україна зіткнулася з проблемами функціонування системи пенсійного забезпечення, які зумовлені демографічними, соціальними та економічними викликами. На думку промовців, реформа пенсійної системи має стати одним із пріоритетних напрямів державної політики, основною метою якої є створення умов для підвищення пенсій, забезпечення дотримання принципу соціальної справедливості, усунення великих розривів між спеціальними та звичайними пенсіями, забезпечення належного рівня життя громадян, які протягом свого трудового життя сплачували пенсійні внески, не приховуючи трудових доходів.
  В обговоренні питання взяли участь 36 учасників парламентських слухань, зокрема, директор Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Са́ту Кахконен, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Панченко О.С., народні депутати, експерти у сфері пенсійного забезпечення, правозахисники, представники профспілок та громадських об’єднань.