• In English
 • Про парламентські слухання на тему: "Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації" 15 листопада 2017 року

  У залі пленарних засідань Верховної Ради під головуванням заступника Голови Верховної Ради України Сироїд О.І. відбулися парламентські слухання на тему: «Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації».

  Із доповіддю виступив Міністр молоді та спорту Жданов І.О., зі співдоповіддю – Голова Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Палатний А. Л.

  У своєму виступі Міністр молоді та спорту Жданов І.О., зокрема, наголосив, що молодіжна політика в умовах децентралізації орієнтована на формування комфортного середовища для життя та розвитку молоді в громадах.  Пріоритетними напрями її реалізації є фінансове та кадрове забезпечення, розвиток молодіжної інфраструктури і залучення молоді до процесу розроблення й ухвалення рішень та контролю за їх виконанням.

  Жданов І.О. озвучив умови, за яких можлива реалізація ефективної молодіжної політики на рівні громад, зокрема, формування стратегічного бачення й обґрунтованих напрямів розвитку молодіжної сфери на рівні громади з урахуванням потреб і запитів молоді; формування молодіжної інфраструктури, що передбачає підтримку та розвиток мережі молодіжних центрів/просторів та запровадження діяльності молодіжних працівників; здійснення оцінки ефективності молодіжної роботи на рівні громади та звітування перед громадою про стан роботи з молоддю. Наголосив, що при місцевих органах влади мають бути створені координаційні ради, завданням яких є здійснення програм та заходів з формування національної ідентичності молодих людей.

  Учасники парламентських слухань у своїх виступах зазначали, що ключовою метою процесів реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні має бути створення повноцінного і комфортного життєвого середовища для мешканців територіальних громад, надання якісних послуг та становлення інститутів прямого народовладдя.

  Промовці наголошували, що молодіжна політика в умовах децентралізації має бути орієнтована на формування комфортного середовища для життя та розвитку молоді в об’єднаних територіальних громадах. Пріоритетними сферами молодіжного життя, що потребують уваги з боку держави, є зайнятість молодих осіб та забезпечення житлом, підтримка талановитої молоді й національно-патріотичне виховання, популяризація здорового способу життя, підтримка молоді, яка перебуває у складних життєвих обставинах, розвиток молодіжної інфраструктури.

  В обговоренні питання взяли участь 34 учасники парламентських слухань, зокрема, заступник Міністра освіти і науки Греба Р.В., заступник Міністра соціальної політики Чуркіна О.І., державний секретар Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Малашкін М.Ю., голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Барберіс Джованна, представник Фонду Народонаселення ООН в Україні Каспар Пік, директор програми міжнародної технічної допомоги «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» Беррі Рід, голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентська республіка» Вікнянський П.М., народні депутати, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських, молодіжних організацій та інші.