• In English
 • Про парламентські слухання на тему: "Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні" 18 травня 2016 року

  О 15 годині у сесійній залі Верховної Ради під головуванням заступника Голови Верховної Ради Сироїд О.І. розпочалися парламентські слухання на тему: «Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні».

  Відкриваючи парламентські слухання, Сироїд О.І. зазначила, що у Верховній Раді вперше проводяться слухання на цю тему. Висловила упевненість в тому, що цим заходом вдалося привернути увагу всіх, хто вболіває за розвиток і впровадження антикорупційної політики в Україні. Наголосила, що Парламент зробив позитивні кроки у бік створення законодавства щодо формування нових антикорупційних органів.

  Заступник Голови Верховної Ради назвала першочергові кроки на шляху до подолання корупції. На її думку, необхідно вжити заходів щодо створення нового суду, який би користувався довірою суспільства. Закликала до спільних дій щодо підготовки та прийняття нового закону про вибори на пропорційній основі за відкритими списками. Головним завданням нинішніх слухань    Сироїд О.І. назвала об’єднання зусиль громадськості і народних депутатів задля успішної боротьби з корупцією.

  Із доповіддю виступив Міністр юстиції Петренко П.Д., із співдоповідями – директор Національного антикорупційного бюро Ситник А.С., заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницький Н.І., заступник Голови Національного агентства з питань запобігання корупції Радецький Р.С. та голова Комітету з питань запобігання і протидії корупції Соболєв Є.В.

  Доповідач від Уряду наголосив, що Антикорупційна реформа на сьогодні залишається одним з ключових завдань влади в Україні. Порівняв корупцію з вірусом, «який знищує справедливість. А без справедливості не може бути держави, не може бути захисту людини».

  Петренко П.Д. нагадав, що на даний час прийнята низка надважливих законів, які регулюють сферу сучасної державної правової політики, зокрема, Закони України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки», «Про запобігання корупції» та закони, які сприяли створенню нових антикорупційних органів.

  Промовець заявив, що у країні запроваджені й успішно діють антикорупційні заходи. Зокрема, вже більше року відкрито реєстри та інформація про кінцевих власників компаній. Завдяки цьому українські громадяни отримали можливість перевіряти спосіб життя державних службовців.

  Міністр юстиції першочерговим завданням у сфері боротьби з корупцією назвав запуск системи електронного декларування. Зауважив, що тільки за умови, коли вона почне працювати, можна буде говорити про контроль громадськості.

  Головною умовою боротьби з корупцією, на думку доповідача, є реформування судової системи, зокрема шляхом внесення змін до Конституції України. Також Петренко П.Д. заявив про необхідність оновлення судового корпусу в Україні, а саме: звільнення суддів старої системи та призначення в суди людей, які пройдуть жорсткий відбір шляхом конкурсів. «Це мають бути люди, які будуть приймати рішення іменем України», – зауважив він.

  На завершення свого виступу доповідач подякував народним депутатам за співпрацю у розробленні антикорупційних законів. Зауважив, що в сесійній залі є політична воля не тільки ухвалювати закони, а й імплементувати їх.

  Голова Комітету з питань запобігання і протидії корупції Соболєв Є.В. у своєму виступі також зазначив, що останнім часом народними депутатами прийнято низку важливих антикорупційних законів. Однак, на його думку, всі досягнення у сфері боротьби з корупцією поки що залишаються на папері. Закликав учасників слухань до чесного відкритого обговорення тих проблем, які пов’язані з подоланням корупції в нашій країні, до спільного пошуку їх вирішення. Наголосив, що «надії людей на подолання корупції оплачені кров’ю».

  Директор Національного антикорупційного бюро Ситник А.С. поінформував учасників слухань про стан та перспективи розвитку Бюро, перебіг розслідувань, співпрацю з державними органами та міжнародне партнерство. Наголосив, що для більш ефективної роботи НАБУ необхідно внести низку змін до законодавства.

  Учасники парламентських слухань у своїх виступах наголошували, що питання викорінення корупції в українському суспільстві є найголовнішим пріоритетом на сучасному етапі.

  Промовці також зазначали на необхідності подальшого удосконалення нормативно-правової бази стосовно боротьби з корупцією. Акцентували на більш тісному залученні громадянського суспільства та міжнародних організацій до вирішення проблем, пов’язаних з корупційними діяннями, зокрема, притягнення до відповідальності осіб, які їх здійснюють, та надання підтримки тим, хто від них постраждав.

  В обговоренні питання взяли участь 21 учасник парламентських слухань, зокрема:

  заступник Міністра оборони Дублян О.В.;

  народні депутати: Чумак В.В. (позафракційний), Попов І.В. («Радикальна партія Олега Ляшка»), Парасюк В.З. (позафракційний), Лещенко С.А. (Блок Петра Порошенка), Дерев’янко Ю.Б. (позафракційний), Барна О.С. (Блок Петра Порошенка), Береза Б.Ю. (позафракційний), Луценко І.В. («Батьківщина»), Богомолець О.В. (Блок Петра Порошенка), Геращенко А.Ю. («Народний фронт»);

  а також: керівник Незалежної агенції журналістських розслідувань «Слідство.Інфо» Гнап Д.В., голова Ради громадської організації «Громадський люстраційний комітет» Дрік О.М., керівник громадської організації «Центр протидії корупції» Шабунін В.В., журналісти, представники спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, правоохоронних органів, профільних громадських та міжнародних організацій, наукових установ.

  На завершення парламентських слухань із заключним словом виступив Голова Комітету з питань запобігання і протидії корупції Соболєв Є.В., який запевнив, що комітет візьме на контроль якнайшвидший запуск системи електронного декларування та системи звітності політичних партій. Наголосив на підтримці ідеї створення спеціалізованих антикорупційних судів.

  Підбила підсумки парламентських слухань заступник Голови Верховної Ради України Сироїд О.І., яка назвала сьогоднішні слухання добрим обміном інформацією. Подякувала усім учасникам за серйозну та фахову розмову, за внесення конструктивних пропозицій. Запропонувала Комітету з питань запобігання і протидії корупції напрацювати проект рекомендацій з урахуванням висловлених під час обговорення зауважень та пропозицій.