• In English
 • Про парламентські слухання на тему: "Актуальні питання зовнішньої політики України" 7 грудня 2016 року

  У Верховній Раді під головуванням заступника Голови Верховної Ради України Сироїд О. І. відбулися парламентські слухання на тему: «Актуальні питання зовнішньої політики України».

  Із доповіддю виступила заступник Міністра закордонних справ Зеркаль О. В., із співдоповідями – заступник Міністра оборони Долгов І. О., заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Бровченко Ю. П., голова Комітету у закордонних справах Гопко Г. М. та заступник Голови Комітету з питань європейської інтеграції Іонова М.М.

  Доповідач від Уряду, заступник Міністра закордонних справ Зеркаль О. В., на початку свого виступу відзначила конструктивну взаємодію між Верховною Радою та Кабінетом Міністрів у питанні завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  Зеркаль О. В. поінформувала учасників парламентських слухань про актуальні питання зовнішньої політики України. Зупинилася на ключових проблемах, які потребують вирішення, зокрема, протидії російській агресії, взаємодія з ЄС, а також подолання сучасних викликів у сфері міжнародної безпеки.

  Надала відповідну оцінку Мінським домовленостям. Зазначила, що саме вони є основним інструментом у боротьбі з російським агресором. Наголосила, що завдяки цим домовленостям вдалося продовжити санкції проти країни-агресора на наступні півроку.

  Промовець запевнила, що послідовні зусилля на шляху інтеграції з ЄС продовжують залишатися основним пріоритетом України. Наголосила, що законодавча робота Верховної Ради є невід’ємною частиною комплексної програми з імплементації внутрішніх реформ, основою яких є виконання Угоди про асоціацію. Закликала парламентарів до подальшої плідної співпраці над питаннями Європейської інтеграції.

  Заступник Міністра оборони Долгов І. О. наголосив на пріоритетності співробітництва між Україною та ЄС в оборонній сфері. Запевнив учасників парламентських слухань у тому, що Міністерство оборони має чітке бачення щодо зміцнення обороноздатності держави, розвитку оборонно-промислового комплексу, а також передбачає можливість започаткування нових актуальних напрямів та форм співробітництва між Україною та країнами Євросоюзу.

  Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Бровченко Ю. П. назвав заходи, які реалізує Уряд з метою розвитку зовнішньоекономічного потенціалу України, зокрема, початок функціонування зони вільної торгівлі з ЄС, підписання Угоди про вільну торгівлю з Канадою, розробка Національної експортної стратегії, створення Офісу з просування експорту. Проінформував про ситуацію, що склалася внаслідок агресивної торговельної політики  Російської Федерації.

  Учасники парламентських слухань у своїх виступах наголошували на необхідності послідовної реалізації ключових завдань зовнішньої політики України в контексті забезпечення національних інтересів України.

  Одним із найважливіших завдань у сучасних умовах визначили продовження спрямування зусиль щодо протидії агресії Російської Федерації відносно України.

  Промовці наголошували на необхідності активізації законотворчого процесу, спрямованого на реалізацію стратегічного курсу України на інтеграцію до ЄС та НАТО. Закликали до прискорення ухвалення нового Закону України «Про дипломатичну службу».

  В обговоренні питання взяли участь 27 учасників парламентських слухань, зокрема, заступник Міністра культури Карандєєв Р. В, заступник Міністра інформаційної політики Біденко А. І., заступник директора Офісу зв’язку НАТО в Україні Марк Опгенорт, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Кононенко К. А., голова правління інституту економічних досліджень та політичних консультацій Бураковський І. В., народні депутати, представники громадських організацій, профільних міжнародних організацій, спеціалісти наукових установ.