• In English
 • Про парламентські слухання на тему: "Стан і перспективи забезпечення в Україні безпеки дорожнього руху" 23 грудня 2015 року

  О 17 годині у сесійній залі Верховної Ради під головуванням заступника Голови Верховної Ради України Сироїд О.І. розпочалися парламентські слухання на тему: «Стан і перспективи забезпечення в Україні безпеки дорожнього руху».

  Заступник Голови Верховної Ради України у своєму вступному слові висловила занепокоєння з приводу того, що проблема безпеки дорожнього руху не знаходить того резонансу, якого заслуговує. Також наголосила, що безпека дорожнього руху є великим індикатором зрілості суспільства.

  Сироїд О.І. зазначила, що проведення парламентських слухань на цю тему свідчить про готовність парламенту почути і зрозуміти важливість питання, винесеного на обговорення.

  Із доповіддю виступив заступник Голови Національної поліції, керівник патрульної поліції України Фацевич О.Ю. Із співдоповідями – Голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Дубневич Я.В. та Голова підкомітету з питань безпеки дорожнього руху цього Комітету Діденко І.А.

  Доповідач від Уряду поінформував учасників слухань, що створення в Україні патрульної поліції влітку цього року стало помітною реформою в нашому суспільстві. Зазначив, що зміст та форми її роботи мають максимально наблизитися до європейських стандартів.

  Фацевич О.Ю. основними завданнями патрульної поліції назвав, зокрема, контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками і зниження рівня дорожньо-транспортного травматизму зі смертельними та іншими тяжкими наслідками.

  Промовець повідомив, що у великих містах України, зокрема, у Києві, Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Луцьку, вже створені і успішно виконують свої завдання підрозділи патрульної поліції, а у 2016 році планується початок роботи таких підрозділів ще у 16 містах, в тому числі, у зоні АТО – Маріуполі, Лисичанську тощо. Поінформував про особливу увагу та активну допомогу з боку західних партнерів у підготовці нових патрульних поліцейських. Зазначив, що практичні та теоретичні заняття з новими поліцейськими проводять американські і канадські інструктори.

  На завершення свого виступу Фацевич О.Ю. висловив сподівання на підтримку народних депутатів та плідну співпрацю, завдяки якій проблеми безпеки дорожнього руху будуть вирішені найближчим часом.

  Голова Комітету з питань транспорту Дубневич Я.В. у своєму виступі також наголосив на необхідності особливої уваги до стану і перспектив безпеки дорожнього руху. Звернув увагу присутніх на те, що в Україні відсутня довгострокова стратегія та програма розвитку зазначеної сфери.

  Дубневич Я.В. зупинився на питаннях законодавчого забезпечення врегулювання цієї проблеми. Зауважив, що на даний час перед державними органами стоїть питання проведення в Україні комплексної реформи сфери безпеки дорожнього руху та створення органу, який відповідав би за безпеку дорожнього руху. «Безпека громадян є невід’ємною частиною європейського вибору України» – зазначив він на завершення.

  Учасники парламентських слухань констатували, що Україна має надзвичайно низькі показники безпеки дорожнього руху, що призводить до значних людських та економічних втрат. Причиною цього є високий рівень смертності та травматизм на дорогах.

  Зазначали, що причиною високого травматизму та смерті людей внаслідок ДТП в Україні є відсутність комплексної державної політики у сфері безпеки дорожнього руху та ефективних механізмів її реалізації.

  Промовці визначили основні кроки, які сприятимуть покращенню ситуації у сфері безпеки дорожнього руху:

  – запровадження комплексної державної політики у сфері безпеки дорожнього руху;

  – розробка та прийняття законодавчих актів з метою реалізації комплексної державної політики у сфері безпеки дорожнього руху;

  – створення на місцевому рівні єдиного структурного підрозділу, відповідального за безпеку дорожнього руху.

  Також наголосили на необхідності розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України нової редакції закону «Про дорожній рух та його безпеку».

  В обговоренні питання взяли участь 24 учасники парламентських слухань, зокрема:

  голова Державної служби України з безпеки на транспорті Горбаха М.М., заступник начальника Департаменту превентивної діяльності – начальник управління безпеки дорожнього руху патрульної поліції Прохоренко І.М.;

  народні депутати: Євтушок С.М. («Батьківщина»), Березюк О.Р. («Об’єднання Самопоміч»), Марченко О.О. («позафракційний»);

  а також: керівник проекту ТРАСЕКА «Безпека дорожнього руху» Алан Росс, директор Державного підприємства «ДержавтотрансНДІпроект» Редзюк А.М., автогонщик, автоспортивний журналіст Мочанов О.Ю., автомобільний тележурналіст Моляр І.В., президент громадської організації «Товариство учасників руху» Сітенко О.М., президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація безпеки дорожнього руху» Берлін М.С., науковці, міжнародні експерти, представники громадських організацій тощо.

  Підбила підсумки парламентських слухань заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І., яка подякувала всім учасникам за принципову та відверту розмову, за внесення конструктивних пропозицій, що мають стати основою для запровадження комплексної державної політики у сфері безпеки дорожнього руху. Головуюча запропонувала Комітету Верховної Ради з питань транспорту доопрацювати проект рекомендацій з урахуванням висловлених під час обговорення зауважень та пропозицій.