• In English
 • Про парламентські слухання на тему: "Розвиток підприємництва та підтримка малого і середнього бізнесу" 30 вересня 2015 року

  О 15 годині у сесійній залі Верховної Ради під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалися парламентські слухання на тему: «Розвиток підприємництва в Україні та підтримка малого і середнього бізнесу».

  Відкриваючи парламентські слухання, Парубій А.В. зазначив, що для досягнення значних економічних успіхів державна політика в Україні має бути спрямована на ліквідацію недоліків та створення конкурентних переваг для розвитку малого та середнього бізнесу. Вона повинна базуватися на кращому світовому досвіді з урахуванням українських реалій.

  На початку парламентських слухань виступив Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Галасюк В.В., який наголосив на неоціненному вкладі представників малого і середнього бізнесу в економіку держави. Закликав до встановлення діалогу між владою, бізнесом та громадянським суспільством. Зазначив, що всі зусилля державної влади мають бути спрямовані на створення таких умов, за яких в Україну будуть залучені інвестиції, що сприятиме створенню нових робочих місць, подоланню безробіття, збільшенню податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів тощо.

  Із доповіддю виступив Міністр економічного розвитку і торгівлі Абромавичус А. Із співдоповідями – Голова Державної регуляторної служби Ляпіна К.М. та бізнес-омбудсмен Шемета А.

  Доповідач від Уряду зазначив, що для зміцнення економіки необхідно зробити акцент на розвитку малого та середнього бізнесу. За його словами, дерегуляція, боротьба з корупцією та поліпшення інвестиційного клімату в Україні мають стати основними пріоритетами щодо спрощення умов ведення бізнесу. Міністр наголосив на необхідності продовження мораторію на перевірки, що, на думку підприємців, став найбільш ефективним засобом підтримки підприємництва та дерегуляції у 2014-2015 роках.

  Абромавичус А. у своєму виступі зазначив, що Уряд і Верховна Рада роблять усе для реформування законодавства й державних відомств. Підкреслив, що необхідною умовою для допомоги та підтримки підприємців є перетворення контролюючих органів на сервісні установи, які мають бути орієнтовані на потреби громадян і підприємців.

  Міністр юстиції Петренко П.Д. поінформував про комплексну люстраційну перевірку Державної фіскальної служби. Наголосив, що цей виконавчий орган має бути реформований на всіх рівнях і стати центром консультування, а не нагляду.

  Крім того, Петренко П.Д. поінформував також про розроблення та введення в дію Міністерством юстиції електронних сервісів, завдяки яким громадяни матимуть можливість в он-лайн режимі зареєструвати компанію, отримати витяги чи довідки про компанії, зазначивши, що «філософія спрощення життя українців повинна бути основою діяльності виконавчої влади».

  Голова Державної регуляторної служби Ляпіна К.М. наголосила на значному внескові малого і середнього бізнесу в українську економіку, поінформувала про реальні результати дерегуляції, про плани відомства на найближчий час та про новітній інструмент, який дасть змогу приймати раціональні, економічно обґрунтовані рішення –М-Тест.

  Бізнес-омбудсмен Шемета А. у своєму виступі поінформував про роль та напрацювання бізнес-омбудсмена у вирішенні проблем малого та середнього бізнесу за період з часу створення в Україні такого інституту. На його думку, необхідно вирішити низку проблем, які заважають у веденні бізнесу, зокрема повернення ПДВ, реєстрація платників ПДВ, а також неправомірні дії контролюючих структур.

  Учасники парламентських слухань, обговоривши найбільш гострі та системні проблеми малого і середнього бізнесу в Україні, висловили своє бачення шляхів їх вирішення. Визнали, що в поточній ситуації Україні необхідна глибинна системна трансформація економіки та суспільства, в тому числі чітка та сфокусована на пріоритетах державна політика розвитку малого та середнього бізнесу.

  Промовці, зокрема, наголошували на необхідності приведення регуляторної політики в Україні у відповідність до стандартів Європейського Союзу і забезпечення додержання законодавства у сфері регуляторної політики на всіх рівнях та прискорення адаптації українського законодавства до положень Акту з питань малого бізнесу для Європи, що пришвидшить розвиток підприємництва в Україні, розкриє можливості для вдосконалення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності та посилення її комплексного і системного характеру.

  В обговоренні питання взяли участь 34 учасники парламентських слухань, зокрема:

  народні депутати: Бєлькова О.В., Данченко О.І., Королевська Н.Ю., Демчак Р.Є., Кірш О.В.;

  а також: президент ГС «Українська Бізнес Асоціація» Чеповий В.В., керівник Ініціативи «Перший професійний уряд реформ» Длігач А.О., голова правління Союзу промисловців Туреччини та України Бекмезджі Р., представник Українського союзу промисловців та підприємців в Європейському Союзі ТимощукМ.В., президент Торгово-промислової палати України Чижиков Г.Д., інші представники малого та середнього підприємництва та громадськості.

  На завершення парламентських слухань із заключним словом виступив Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Галасюк В.В., який висловив упевненість, щосьогоднішня конструктивна розмова дасть змогу «почути один одного» і налагодити діалог бізнесу з владою. Поінформував, що Комітетом підготовлений проект закону щодо персональної відповідальності посадових осіб. Запевнив, що за неправомірні штрафи або санкції на бізнес вони «будуть відповідати персонально своїм гаманцем, усім своїм майном».

  Підбив підсумки парламентських слухань Перший заступник Голови Верховної Ради України ПарубійА.В., який подякував усім учасникам за емоційну, відверту та фахову розмову, за внесення конструктивних пропозицій. Запропонував Комітету з питань промислової політики та підприємництва доопрацювати проект рекомендацій з урахуванням висловлених під час обговорення зауважень та пропозицій.