• In English
 • Про парламентські слухання на тему: "Законодавче забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні" 18 червня 2014 року

  О 15 годині у сесійній залі Верховної Ради під головуванням заступника Голови Верховної Ради Кошулинського Р.В. розпочалися парламентські слухання на тему: «Законодавче забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні».

  Відкриваючи слухання, головуючий Кошулинський Р.В. висловив переконання, що нині необхідно надати відповідь, «на якій стадії перебуває Українська держава, чи ми є конкурентоспроможні в інноваційних етапах суспільного життя, наскільки зможемо конкурувати з іншими державами в утворенні та убезпеченні нашого інформаційного поля, інформаційного суспільства». Заступник Голови Верховної Ради наголосив, що завданням сьогоднішніх слухань, серед іншого, є напрацювання пропозицій щодо убезпечення країни від великої кількості інформаційних атак та інформаційних воєн.

  Із доповіддю виступив заступник Міністра освіти і науки Полянський П.Б. Із співдоповідями - Голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій Омельченко В.П., Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Томенко М.В., Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Гриневич Л.М., член Президії Національної академії наук України Семиноженко В.П.

  Заступник Міністра освіти і науки Полянський П.Б., зокрема, зазначив, що для більшості країн розвиток інформатизації, інформаційного суспільства є одним з національних пріоритетів і розглядається як загальнонаціональне завдання. Інформаційно-комунікаційним технологіям (ІКТ) відводиться роль підґрунтя соціально-економічного прогресу, одного з ключових чинників розвитку економіки. Україна не є виключенням із цього загального процесу, підтвердженням чого є прийняті в останні роки вкрай важливі нормативно-правові акти у цій сфері. Поінформував, що Закон України «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки» визначає пріоритетним напрямом державної політики розвиток національної інфраструктури ІТ, державну підтримку для нових «електронних» секторів економіки, застосування ІКТ у всіх сферах життя і поліпшення ситуації у сфері безпеки ІТ.

  Доповідач від Уряду наголосив, що досвід багатьох країн свідчить, що позитивні результати розвитку інформаційного суспільства та рівня конкурентоспроможності країн в цілому на сьогодні залежать від рівня доступу до Інтернету та всіх пов’язаних з ним сервісів, саме від стабільності таких підключень, їх пропускних можливостей та потенціалу зростання.

  Учасники парламентських слухань наголошували, що розвиток суспільства на сучасному етапі характеризується зростанням ролі інформаційної сфери, яка стає системоутворюючим фактором життя суспільства, безпосереднім чинником економічного зростання, сприяє забезпеченню обороноздатності країни, соціально-економічній стабільності та розвитку демократичних засад в управлінні державою. У результаті роль інформаційної безпеки як складової національної безпеки будь-якої держави посилюється, причому з часом така залежність лише зростає.

  Враховуючи світовий та вітчизняний досвід розвитку індустрії програмного забезпечення (ПЗ) та її вплив на підвищення конкурентоспроможності країни, покращення якості життя населення та збільшення кількості робочих місць, учасники парламентських слухань вважають за необхідне:

  1) у рамках реалізації Закону України «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні» розробити Державну цільову науково-технічну програму «Економічні, організаційні та науково-технологічні засади створення індустрії програмного забезпечення» на 2012- 2016 роки;

  2) переглянути підходи до формування річних завдань Національної програми інформатизації та їх ресурсного забезпечення у бік системного створення національної програмної продукції та послуг;

  3) забезпечити створення загальнодержавних класифікаторів, рубрикаторів, форматів, засобів лінгвістичного забезпечення, необхідних для формування та функціонування електронних документів, що базуються на сучасному інтелектуальному програмно-лінгвістичному забезпеченні;

  4) вжити заходів щодо розробки програмних засобів забезпечення сумісності систем електронного документообігу органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, враховуючи необхідність уніфікації лінгвістичних компонентів відповідного ПЗ, тощо.

  В обговоренні тематики парламентських слухань взяли участь 22 учасники, зокрема:

  заступник Міністра юстиції Бондарчук І.В., Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Євтушенко С.А., Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Семенченко А.І., Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Звєрєв В.П., Голова Національної комісії з питань суспільної моралі Костицький В.В.;

  народні депутати: Мочков О.Б. («УДАР Віталія Кличка»), Лук’янчук Р.В. (ВО «Батьківщина»), Тягнибок О.Я. (ВО «Свобода»);

  а також: депутат парламенту Грузії Вашадзе Гиорги, перший заступник Голови Вінницької обласної державної адміністрації В’юник О.Г., директор Департаменту координації нормотворчої та методологічної роботи з питань оподаткування Міністерства доходів і зборів Привалова Н.Є., начальник управління боротьби з кіберзлочинністю Міністерства внутрішніх справ України Демедюк С.В., ректор Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Товажнянський Л.Л., засновник корпорації «SoftServe» Кіцмей Т.В., директор Асоціації «Інформаційні технології України» Валєєв В.В., керуючий партнер IT-холдингу «МММ групп» Чала К.П., керівник координаційної Ради Національного проекту «Технополіс» Кривенко В.М., член наглядової ради ІТ-консорціуму Intecracy Group Сивицький Ю.І., директор «Майкрософт Україна» Шимкив Дмитро, заступник Директора Інституту кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України Палагін О.В. та інші.

  Підбив підсумки розгляду питання головуючий Кошулинський Р.В., який подякував учасникам парламентських слухань за плідну роботу. Запропонував Комітету з питань інформатизації та інформаційних технологій доопрацювати проект рекомендацій з урахуванням висловлених під час обговорення зауважень та пропозицій.