• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 17 січня 2020 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 338 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Разумков Д.О.

  На початку пленарного засідання склав присягу народний депутат Санченко О.В., обраний по загальнодержавному багатомандатному округу за виборчим списком ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ».

  На вимогу двох депутатських фракцій головуючий оголосив 30-хвилинну перерву та запросив керівників депутатських фракцій і груп для проведення консультацій.

  Перед народними депутатами виступив Міністр закордонних справ Пристайко В.В., який поінформував народних депутатів про хід розслідування катастрофи пасажирського літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» в Ісламській Республіці Іран 8 січня 2020 року. Він також відповів на численні запитання народних депутатів.

  У пленарному засіданні взяли участь члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гончаруком О.В., який пояснив причини написання ним заяви про свою відставку та  заявив про те, що Уряд продовжує працювати у штатному режимі до того часу, як Президент України ухвалить політичне рішення.

  Далі народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Під час пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Кондратюк О.К. оголосила 342 депутатських запитів, з них 63 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наприкінці пленарного засідання Перший заступник Голови Верховної Ради Стефанчук Р.О. оголосив про створення чотирьох міжфракційних депутатських об'єднань: «Трансформація України» (співголови – народні депутати Клочко А.А., Кириленко І.Г., Рахманін С.І.), «Захист прав дитини – пріоритет держави» (співголови – народні депутати Павленко Ю.О., Рябуха Т.В.), «Велика Волинь» (співголови Констанкевич І.М., Аліксійчук О.В.), «Цінності, гідність, родина» (співголови – народні депутати Юраш С.А., Волошин О.А., Тарута С.О., Бондар М.Л., Констанкевич І.М., Савчук О.В., Ковальов О.І.).

  Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков повідомив, що відповідно до календарного плану передбачено завершення роботи другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання. Він нагадав, що наступного тижня з 20 по 24 січня народні депутати працюють з виборцями, тому друга сесія Верховної Ради України дев’ятого скликання завершить свою роботу 24 січня 2020 року. Разом з тим, Голова Верховної Ради подякував народним депутатам за плідну роботу і оголосив останнє пленарне засідання другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання закритим.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 8 питань порядку денного:

  1) прийнято 4 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про стан соціального захисту дітей та невідкладні заходи, направлені на захист прав дитини в Україні» )р. № 2672);

  2) прийнято за основу 2 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (р. № 2653);

  3) не прийнято проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 14.01.2020 року про прийняття в цілому як закону України проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» (р. № 2318-1-П);

  4) відхилено проект Закону України «Про Бюро фінансових розслідувань» (р. № 1208-2).

  Наступна, третя сесія Верховної Ради України дев’ятого скликання розпочне свою роботу 4 лютого 2020 року.

  Інформація про розгляд законопроектів