• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 січня 2020 року


  Ранкове пленарне засідання (зареєструвався 351 народний депутат) відкрив Голова Верховної Ради України Разумков Д.О.

  На початку пленарного засідання народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в катастрофі авіалайнера Міжнародних авіаліній України під Тегераном 8 січня 2020 року.

  Далі представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, зверненнями, повідомленнями та пропозиціями.

  На вимогу двох депутатських фракцій головуючий оголосив 30-хвилинну перерву та запросив керівників депутатських фракцій і груп для проведення консультацій. Згодом тривалість перерви продовжили до 12-30.

  Після перерви народні депутати підтримали («за» - 229) пропозицію головуючого про продовження вечірнього пленарного засідання до завершення розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо Фонду розвитку підприємництва (р. № 2589), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  На вечірньому пленарному засіданні Верховна Рада достроково припинила повноваження народного депутата України Венедіктової І.В. у зв’язку з призначенням її тимчасово виконуючим обов’язки директора Державного бюро розслідувань.

  Народні депутати підтримали пропозицію головуючого («за» -270) про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» (р. № 1233).

  Також народні депутати прийняли у першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (р. № 2494), а також ухвалили Закони України «Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Сінгапур про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи» (р. № 0016), «Про ратифікацію Протоколу між Урядом України та Урядом Грузії про внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю від 9 січня 1995 року» (р. № 0017), «Про ратифікацію Угоди про співробітництво у сфері розвитку між Урядом України та Урядом Турецької Республіки» (р. № 0018), які вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 25 питань порядку денного:

  1) прийнято 7 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» (р. № 2318-1);

  2) прийнято 10 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про проведення парламентських слухань на тему: «Проблеми виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини» (25 березня 2020 року) (р. № 2468);

  3) прийнято за основу 6 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів» (щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом) (р. № 2426);

  4) відхилено Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо статусу працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України» (р. № 0970);

  5) не прийнято проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 20.12.2019 року про прийняття в цілому проекту Закону про внесення змін до Розділу ІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» (щодо визначення розмірів посадових окладів та інших складових оплати праці, грошового забезпечення працівників правоохоронних та інших органів державної влади) (р. № 2572-П).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 15 січня 2020 року.

  Інформація про розгляд законопроєктів